Jump to content

Капак на кутия за студен въздух


TsvetelinT

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Колата е 8p 2004 преди facelift. 

Имам един специфичен проблем със закрепването на пластмасовия капак на кутията, която е към тръбата за студения въздух.

Тъй като колата я купих без тази част, реших да в взема и да я монтирам.

Прилагам снимка на проблемното място.

Оградил съм проблемните щракалки, които не искат да си влезат на място, колкото и да се натиска. Изглежда сякаш самия капак и малък за тази тръба. 
Моля светнете ме ако има нещо, което пропускам или друг начин да се захване въпросния капак.

 

Благодаря предварително. 

 

 

7049DC52-47A0-42F4-9301-53E63B82D32B.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият капак е с първоначалните дименсии и не пасва спрямо деформираната с времето кутия. Или взимаш и нова кутия, или оправяш тази, ще пилиш ли, ще огъваш ли, това се решава на място. А контрите на кутията, в които се щракват тия езичета, здрави ли са/там ли са?

Имаш и вариант, това да е някъв див "автърмаркет" капак, правен в час по трудово в децка градина в танганайка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Относно капака и като цяло целия комплект от три части е свален от А3-ка 2009-та година, оригинални ОЕМ части доколкото съм запознат.

За езичетата, перфектно си щракат, защото ги пробвах без тръбата да е сложена вътре и държат здраво.

Обмислях варянт да го залепя капака за тръбата, но според мен е безнадежден варянт, тъй като евентуалното сваляне на тази част ще е доста трудна завбъдеще.

Друг варянт е да се пробият по някакъв начин дупки някъде и да се закрепи с видиики. 
Основния проблем е че изглежда че тръбата като диаметър, който влиза в кутията не позволява на капака да потъне достатъчно за да захапят езичетата и просто стои във въздуха.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Днес бях на реглаж и в сервиза бяха така добри да погледнат въпросния капак.

Имало си е специфичен начин на слагане.

Всичко е наред сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...