Jump to content

Скоростите ми се изключват сами. Помощ.


cegavara

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от помощ. Колата ми е Ауди 80s Б3 Започнаха да ми се изключват скоростите сами, 1ва, 2ра, 3та, 4та, колата върви, включва ги лесно, няма никакъв шум, ако ги държа, колата върви, но пусна ли лоста се изключват. 5та и задна спряха да влизат, сиреч тези, които са в дясно. Някой имал ли е подобен проблем, колеги, иска ми се да чуя някакви мнения преди да ходя на майстор, защото трудно се навиват да се занимават със стари коли :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Явно се е прецакал механизма покрай скоростния лост. Ето тук например има схема:

selector mechanism - Audi 80/90/Avant(A80) [EUROPA 1990 year] (7zap.com)

Относно разглабянето покрай скоростния лост - може да ползваш ръководството на Vaskoto1 за смяна на радиаторчето на парно, като това ръководство го има тук:

DOX.bg - Файл организатор (abv.bg)

Снимките са от страница 11 нататък.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, всичко води натам, днес ще погледна и ще пиша. Парното отдавна го оправих, бяха се разпаднали клапите, сменихме ги и воала. 

То много части, много нещо в тоя селектор

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростият лост няма нищо общо с фиксирането на предавките. Щом 5-та и задна са се предали значи  кутията е карана без масло и бог да я прости. 5-та предавка е най- външно в кутията и е най- "нежната" тя първа се предава на сухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това го разбрахме, след като го разглобихме. А, коя част в кутията, може да е причина за връщането на лостчето на свободна? Нв подлежи ли на ремонт? 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на части за скоростна кутия  няма да ти харесат хич защото повечето са само оригинал.Отделно като я свалиш може и съединителя да е тръгнал.Задължително смяна на семеринга на ск. лост. Вземай второ щастие от блъсната кола с подобен на твоя мотор.Вървят по около 200лв. кода на кутията го пише отгоре на "камбаната" -кожуха на съединителя.Има  таблици  с  близки  предавателни числа  на ск.кутии тук в форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оказа се счупена пружина в скоростната кутия, но не се произвежда. Ще сменям скоростна кутия. Съединителят е оригиналния, по принцип му няма нищщо, но дали да не сменя и него? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...