Jump to content

Странен шум при ляв и десен завой


miro299

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време се чува странен шум при ляв и десен завой когато колата е в движение , примерно от 20 км/ч нагоре, но не винаги. Забелязвам, че се чува когато примерно минавам през кръгово и колата се натоварва / накланя повече от едната страна или при по - остър завой. При ляв завой се чува шум от дясната страна и централната част на колата където е скоростната кутия. Шума наподобява като виене / стържене все едно гумата опира в под калника. Гумите не опират в подкалниците , шума не е като от лагер или нещо метално да стърже. Шума го има и при десен завой но по - слабо от колкото при ляв завой. При движение в права посока няма шум  или ако има е недоловим. 

Забелязах , че този шум се появи след като си сложих зимните гуми , а преди това докато бях с летните сякаш го нямаше. Непосредствено преди да сменя гумите сменях двете карета тъй като имаха луфт и ми тресеше от тях предницата при висока скорост. И да го е имало с летните съм карал не повече от 100 км след смяната на каретата. 

Като варианти изключвам : лагер главина 

Колата е 2010 година , седан. 

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобна дилема да сподели опит. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм ги сменял, но ако бяха те нямаше ли да се чуват винаги , а не само при завой ? Единият е сменян преди 60 к км , понеже колата е на реални километри с история , а другия не е сменян. Не пише от коя страна е сменян.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, miro299 написа:

 

Забелязах , че този шум се появи след като си сложих зимните гуми , а преди това докато бях с летните сякаш го нямаше. 

Почти си се насочил сам към проблема ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, miro299 said:

не съм ги сменял, но ако бяха те нямаше ли да се чуват винаги , а не само при завой ? Единият е сменян преди 60 к км , понеже колата е на реални километри с история , а другия не е сменян. Не пише от коя страна е сменян.

В началото се чуват само в завой (заради по-високото натоварване на лагера), след това започват да вият и направо :) но пак се променя звука в завой.

 

Ако си сигурен, че се е появило след слагането на зимните гуми не пипай нищо до пролетта - да видиш дали и с летните ще е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GoodYear са зимните и летните. Летните ги кипух пролетта, а зимните са на 3 сезона и имат 7 мм грайфер. (колата се кара само събота и неделя, ако на някой му се сторят 7 мм много за 3 сезона )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заради словенски Гудиар и то летни също щях да сменям лагери. Виеха на умряло на втората година след като ги купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появиха особени вибрации след като сложих нови зимни Клебер. Вибрациите се усещат при определени скорости, например 100-110кмч и 140+. След като ги поразкарах май малко намаляха вибрациите ама не е като да са изчезнали. Малко съм разочарован, а уш ревютата бяха добри за тая гума и бяха с много ниско ниво на шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според майстора маслото на раздатката е за смяна. Возих го и каза, че даже се усешало в краката (от дясната страна). Колата е на реални почти 228 000 км и до сега това масло не е сменяно. 

Сряда или четвъртък ще се сменя маслото на раздатката и маслото на кутията , така че ще пиша дали проблема е решен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново, 

Преди празниците смених маслото на раздатката с оригинално такова ( 380 лв. за 1 литър ). Събра между 470 - 480 мл. като по каталог дават, че събира 0.5 литра. Но всъщност колкото успяха да изкарат момчетата, толкова и събра. 

Към момента съм минал 550 км след смяна на маслото и шума все още го има , като не се появява всеки път. По думи на момчетата от сервиза , маслото е с наслояване и му трябват километри. Дали е така или не , не съм се интересувал. 

Ако някой се интересува какво е маслото ще дам допълнителна информация защото не съм го снимал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, miro299 said:

... маслото на раздатката с оригинално такова ( 380 лв. за 1 литър ). ... 

 

Еб@си ... беше 210 кинта литъра ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2022 г. at 20:03, miro299 написа:

маслото е с наслояване и му трябват километри

Няма такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и въпросното масло. Мога и да снимам документа за покупка. Преди е струвало 200 - 240 лв. ДА. Проверихме на няколко места защото и на момчетата от сервиза не им се вярваше, че вече е такава цената. 

Изминал съм 550 км до момента и със сигурност шума вече е по - малко, но все още го има и не се появява всеки път, а доста по рядко. Така , че съм по - склонен да вярвам, че е с наслояване маслото ;)
P.S. шума не е от гумите...

322503478_493838796195828_7659356045590431409_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, miro299 написа:

с наслояване маслото

а върни се при тия корифеи и ги питай, откъде знаят да "наслояват" маслО. Ако ти обяснят логично и обосновано, ела тук и сподели. Ако не успеят.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@miro299 заповядай на 258лв без отстъпка. Това е първия резултат в Гугльо. https://maslata.bg/product-tag/оригинално-масло-vag-g-055-145-a2-1-литър/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е късно да споменавам, че диференциално масло + добавка Стурако стъпва на 100 литъра и върши същата раОта…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката е Стурако и литъра е около 300-350лв. На сайта на ZF си пише как се меша и с какво масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново,

След сменено масло на раздатката с оригинално такова и навъртяни около 1 800 км, проблема си остава почти същия. 

Смених също и маслото на кутията защото беше на почти 60к км , с такова на ZF. Освен по мазната работа на кутията и плавната смяна на предавки друга разлика няма. 

Пробвах също да покарам един ден с летните гуми, като този шум пак си го има, предимно на ляв завой (шум от дясно). 

Забелязвам, че шума се проявява когато колата е загряла. Когато е студена. особено изминалите дни първите 20 - 30 мин няма никакъв шум. Друго, което сякаш забелязвам или вече  и аз знам, е че понякога този шум се чува и при ниска скорост 10 - 15 км/ч по права посока с малки неравности по пътя , но много тихо и почти недоловимо. 

Ако някой има други предложения да казва. Като краен вариант ще сменя и самата раздатка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...