Jump to content

Странен шум при ляв и десен завой


miro299

Recommended Posts

Имам абсолютно същият проблем !!!

При мене се появи този проблем 3000 км след (обслужване на кутията, смяна на тампоните на носачите и рециклиране на апарати).Когато се появи този шум закарах колата на друг сервиз и те решиха че е апарат защото шума е само в ниска скорост ( при потегляне до 15 20 км/ч и  завой) рециклирах апаратите за 2-ри път.След вторият ремонт на апарати нямаше проблем докато колата не загря и пак на ново започна да си вие (шуми) , тогава забелязах че при висока скорост след 120 км колата започва да тресе (дискове, накладки, гуми НОВИ)не ми се вярва да е от тях. Реших че е лагер главина смених ги и двата НО и при мене проблема си остана.

Следя да видим колегата какво е направил с неговата !!!

Редактирано от shaggyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема и при мен си стой. Тресенето го имам и аз след 130 км / ч. Дори днес понеже пътува извънградско, преди това смених втулките на джантите с нови за да изключа и тях, ама не е от тях. Поради тази причина и аз смених дискове и накладки с нови , Уви и от тях не е. Смених маслото на кутията , което беше на 58 к км и му беше време, малко намаля тресенето. Забелязах , че при натискане на спирачката от висока скорост например 160 пак тресе, а дисковете със сигурност не са криви.

За профилактика вчера смених и маслата на диференциалите за да ги изключа и тях заедно с пистовия ремък и ролките ....

Вече не знам и аз какво да сменям , а до тук съм на над 2к лв, защото преди това смених и двете карета. 

Не знам дали има общо , но при мен този шум се появи след като смених двете карета. Предполагахме, че тресенето може и да е от тях защото едното имаше лек луфт.

Краен вариант - ремонт или смяна на раздатка , стига да съм сигурен че там е проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@shaggyto без да се ангажирам с предположение, но този шум от записът много ми прилича на такъв от клапан на картерна вентилация (PCV)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. След доста сменени неща по колата един от проблемите е решен - тресенето при висока скорост. Заради този проблем не знам колко пъти правих баланс на гуми и джанти, смених дискове и накладки, смених двете  полуоски с вътрешните карета , маслото на кутията с филтър, масла на диференциалите, масло на раздатката, пистовия ремък с ролките и двата термостата , ляв тампон на двигателя и двата тампона на стабилизиращата щанга. 

П.С. не всички изброени части са относно тресенето при висока скорост...
Частите не бяха сменени наведнъж , а в продължение на 5 - 6 пъти посещаване на сервиза по МОЕ желание за да видим ефектата какъв е след смяна на отделните части и съответния тестов пробег. Та накратко ще опиша моето виждане, мнение и усещане от сменените части по колата за да дам възможно най обстойно мнение , а не просто коментар че съм сменил толкова много неща за Х лв. 

След смяна на двете полуоски , тресенето намаля малко , но не изчезна . След смяна на маслото на кутията с оригинално такова на ZF , тресенето още малко намаля но все пак си го имаше макар и по - малко. Но след смяна и на тампона на двигателя и двата тампона на стаб щангата - ТРЕСЕНЕТО ИЗЧЕЗНА. Изчезнаха също и вибрациите при спиране от висока скорост. Въпреки новите дискове си мислех, че и те са криви макар, че са АТЕ. 

Преди ми казваха, че е нормално при обратен завой да се чува познатия шум отзад и се бях съгласил с това. След смяна на маслата на двата диференциала , с масло на Мотул вече този странен шум при обратен завой го НЯМА. Маслата не бяха сменяни за 228 000 км. РЕАЛНИ. 

От маслото на раздатката , не мога да споделя мнение но и то също не беше сменяно за тези километри. Източихме 480 мл. , а събра около 490мл. 

Отностно странния шум при ляв и десен завой - все още го има. Чува се само от дясно и се усеща като вибрация в кратата на пасажера в дясно , където е подкалника. Вече се чува и при движение направо но не винаги. Петък сменяме външно каре и след това ще споделя дали и този проблем е решен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@SeH Това го прави предимно на ляв завой, по рядко на право и то само като има спускане или изкачване и супер рядко в десен завой но и в трите случай скороста е под 10 км/ч . Не ми се вярва да е клапан картерна вентилация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@shaggyto Силно се надявам общия ни проблем да се окаже във външното каре, че при мен не остана вече какво да сменям 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте и аз съм със същият проблем на 4ф 3.0тди. Майсторът казва че всичко е наред, но уви не е. Смених хидравлична помпа масло на хидравлика. И всичко горе описано без тампони и сега май и тях ще пробвам, но като чета че при теб няма промяна се отчайвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове сменяли ли сте? На мен левия апарат понякога ми престъргва на кръговото на Икеа. Май ще го рециклирам че ми се струва че не връща добре накладките. Ако и диска има по-селиозен ръб и гумичките на водачите на апарата са се поразшлякали си се усеща на завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм дискове и накладки преди около 4 -5 к км. Миналата седмица смених и външното каре като краен вариант да е от него, но и от него не е.

Това което не съм сменил и за сега не мисля да сменям повече здрави части са: тампони + лагери на амортисьора, ляв и десен накрайник и носачите. То май друго не остана по тая предница което да издава тоя звук, освен ако наистина не се окаже че понякога задържа леко спирачния апарат.

Друугата седмица слагам летните гуми с джанти и ще видим как е :D

Редактирано от miro299
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравей,

Лично за мен решението на проблема е че, десния преден спирачен апарат понякога леко задържа и се чуват тези звуци. Хванах го преди около месец когато при паркиране се появи звука , леко чукнах спирачката и изчезна , при отпускане пак се появи. Но не съм се занимавал да отварям апарата и да го гледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@miro299 като споменахте,че сте сменили дискове и накладки с ATE.

При мен след смяната на дискове със ATE powerdisc колата свиреше като тролей.Накладките бяха също ATE,но от по-меките небезпрахови.

Свиренето го имаше переодично в движение без да натискам спирачка,но с времето изчезна.Предполагам докато слегнаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, имах същото виене . И при мен сума майстори не намериха проблема. Накрая скъсах пистов ремък и след смяна на ремъка и ролки с обтегачи вече няма това виене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 16.01.2023 г. at 19:52, miro299 написа:

Здравейте отново,

След сменено масло на раздатката с оригинално такова и навъртяни около 1 800 км, проблема си остава почти същия. 

Смених също и маслото на кутията защото беше на почти 60к км , с такова на ZF. Освен по мазната работа на кутията и плавната смяна на предавки друга разлика няма. 

Пробвах също да покарам един ден с летните гуми, като този шум пак си го има, предимно на ляв завой (шум от дясно). 

Забелязвам, че шума се проявява когато колата е загряла. Когато е студена. особено изминалите дни първите 20 - 30 мин няма никакъв шум. Друго, което сякаш забелязвам или вече  и аз знам, е че понякога този шум се чува и при ниска скорост 10 - 15 км/ч по права посока с малки неравности по пътя , но много тихо и почти недоловимо. 

Ако някой има други предложения да казва. Като краен вариант ще сменя и самата раздатка.

При мен е същото от както сменях дискове и накладки от пред!И за две години пробег установявам че вече все по рядко се чува този шум наподобяващ на стържене!Според мен това е от накладки те който са Атек.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От накладките е 100%. Аз последно преди месец ревизирах изцяло спирачните апарати и сега го има шума но доста по рядко и едва доловимо. Дисковете и накладките ми са АТЕ. Повече Ате няма да сложа въпреки, че спират добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...