Jump to content

Проблем с парното


sokolov

Recommended Posts

Здравейте. Колата е А3 8l 1.9 110 2000г.

Имах проблем с парното. Минах през процедурата със свалянето на таблото и облепването на дупките на клапите. Източвах фреона и смених малкото радиаторче на парното с ново. Облепих дупките на клапите както е писано из темите. Проблема обаче не се реши. Колата е загряла на 85 градуса, а от духалките духа хладък въздух. Термостата също е сменен. Маркучите отиващи към радиаторчето за парното са врели, а вътре духла хладко. Какво да правя вече не знам. Целия труд беше за нищо. Нямам парно и мръзна след цялата тая разправия. Дайте идеи моля.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Майстора ми го поръча. Каза, че било хубаво. И други били взимали такива радиаторчета и не са имали проблеми.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Виждам че последният пост е малко стар, но ако още има проблем.

Аз така хванах моят проблем с моторите на клапите и по точно с потенциометрите след смяна на радиаторчето на парното.

Пробвайте това , взимате ваг-ком влизате в контролният блок на климатика и на живи данни търсите потенциометрите на клапите

 и ги пише примерно искано и дадено показание при мен бяха в % ... и така като дадох на пълно топло  трябва примерно да е 100% то ми показва 76%  сваляне на моторите, чистене на потенциометрите и адаптиране..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня, че сега виждам темата. На мой познат извършваха същата процедура на неговото А3 преди години още. Пак така нямаше топло. Оказа се, че едното моторче го бяха монтирали грешно - не помня обърнато наобратно ли беше или не беше захванато навсякъде и мърдаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...