Jump to content

Какъв комплект ангренаж да избера А4 Б6 АVF


Kukata_a4

Recommended Posts

Здравейте колеги скоро мисля да сменям ангренажния ремък с ролки и водна помпа понеже стария нещо не ми вдъхва доверие (на 40 хиляди е но много тънък ми се струва вече само 5.5мм стъпка е дебел зъба с покритието от горе)и се чудя на коя марка да се спра.Моля да споделите вашите мнения и предпочитания ако имате желание.Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HEPU се споменава някак по инерция. Не са много качествени според мен. Поне тези които се предлагат на нашия пазар.  SKF ще изкара повече и досега не съм чул за проблем с тях.

Ремък с ролки GATES. DAYCO е добре да се избягва. CONTINENTAL не мисля че предлагат нещо повече от първите и са доста по скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че близо 10 години слагам само на Hepu водна помпа и комплект на Conti и не е имало проблем досега,само с една ролка на INA (Словакия) съм имал проблем ....така че не е по инерция,сега кой от къде пазарува не знам...това е въпрос на личен избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако водната ти помпа е оригинална в "Порше" ги взимат за рециклиране и ти дават оригинална помпа на много добра цена с гаранция.Аз съм с такава помпа и комплект ремъци и ролки,на които дават интервал за смяна 80 000км.Какви марки са ползвали в комплекта,идея си нямам.Всичко беше брандирано с емблеми на Ауди. 

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на вариант ремък и ролки Континентал а водната помпа е Има (понеже в магазините в които имам отстъпки не предлагат помпа Континентал) имат и водна помпа Хепу но доста отрицателни мнения видях за нея,чудя се дали водните помпи на Ина са добре.

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги.не ви препоръчвам вече оригинални части. Брах ядове на коледа баш. Пълен комплект ангренажен ремък с ролки и водна помпа оем не издържат вече и 70000км.водната помпа така се беше разбила че се чуваше на 200 метра, едвам открих проблема, но навреме.повече ВАГ части никога.та внимавайте,не си давайте парите на вятъра.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си ги взел от някоИ "надеждни и доверени" форумни (и не само форумни) тАрговци на "оригинални части с отстъпка", така ще е.

Пък 70К км. съвсем не са малък пробег за водна помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си взех ремък Континентал,ролки Ина и водна помпа Граф(просто нямах голям избор) дано да са сполучливи.Мерси на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка. На 54000 сдаде помпата и ролките на ангренажа. Иначе съм ги купувал от форума уж от ууууубав търговец. Явно вече нямат качество и ВАГ частите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде нямат качество,на континентал обтяжни ролки корейски,помпи Хепу течат ,

Помпа граф издържа 10години ,

Тая криза ,война или ковида засраха почти всичко.

Щом керамични накладки на Ате от 300 лв просвирват ,какво остава за другите неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова реших да комбинирам Ремък Континентал най ми го хвалеха,ролки Ина защото най ми ги хвалеха, помпа Граф нея продавача най ми хвалеше (понеже му имам доверие) взех такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излязоха 238 лв с отстъпка но нещо не ми дадоха 35% както винаги,а  доста по малка излезе около 16% ,явно на ангренажните комплекти не могат да дадат голяма отстъпка.За справка в аутодок излизаше тази комбинация около 250лв без доставка.

Редактирано от Kukata_a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки различно те цака изозадзе!
И тук форумните най вече! Вместо като съфорумци да си помагаме и по големи отстъпки, а то ти излиза солено.
Предварително вдигат с 40% и уж ти ги дават с отстъпка!
Търгаши колкото щеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...