Jump to content

А6 Ц5 Проблем с палене плюс намалена мощност


Mitko_Stefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги, от години притежавам А6 Ц5 180 кс. 

Наскоро се появи осезаема липса на тяга. Закачихме колата на диагностика, като излязоха следните две грешки (снимките са прикачени). Изчистихме горната грешка и донякъде динамиката се засили, но втората грешка за разпръсквача не може да бъде изчистена. Някой има ли идея дали е заминала дюза за смяна?

 Другият основен проблем е следния: Трябва да паркирам колата само на равно място или с оредницата надолу, тогава пали на -11 без никакви проблеми (сменени всички подгревни свещи с японски). Паркирам ли я с предницата нагоре, на другата сутрин няма начин да запали, все едно няма гориво... В 2 сервиза бях, хората вдигат рамене и цъкат с език. Казаха единствено, че може да е нещо с налягането в системата и да проверя дали не влиза въздух отнякъде...!? Също при зареждане с гориво пистолета постоянно изключва и зареждането е много тегаво, трябва да завъртя пистолета настрани за да се напълни резервоара. Не знам дали тези неща са свързани. Надявам се някой поне да ме насочи.

 

Поздрави, 

Димитър Стефанов

20221229_171701[1].jpg

rsz_120201210_162628.jpg

Редактирано от Mitko_Stefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , виждам че никой не ти отговаря

Едната грешка е умна дюза , тя нама значение

Другата проблем с тубо пътищата имаш пробив някъде и виж турбото геометрията как е /тест турбо / за това не върви

За паленето на наклон трябва да провериш горивния филтър и клапана на него за херматизация и цедката на помпата в резервоара да не е задръстена с боклуци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...