Jump to content

Загуба на антифриз


Kiro.spasov

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Колата е 4.2 тди  лятото ми светна лампата за ниско ниво антифриз долях му хвана около литър. До нова година се повтори случката още 2 пъти километрите изминати са около 4000.Радиатора намерихме че на едно място има лек теч-сменихме го с нов. Но колата пак губи антифриз и може би от 2 месеца не всеки път но от както стана по студено понякога като запаля почва да пуши бяло за около 5-10 мин на място след което спира.колата се кара събота и неделя само.Сега събота и неделя пътувахме с компания зад мен караше приятел и гледаше в движение не пуши изминал съм 550км и нивото е паднало около половин литър .

Майстора казва че най вероятно е пукната главата ...от там ми изниква въпроса няма ли да го прави постоянно това пушене.

Няма ли да меши маслото.

Някакви идеи ако някой сподели ще съм благодарен.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи тест за изгорели газове в антифриза и ще разбереш дали губи през глава / гарнитура.

Иначе има вариант да е малка пукнатината и да губи забележимо количество след като загрее добре и се вдигне налягането в охладителната система… 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя може да капе на студено, някъде да се трупа тоя антифриз, ти палиш и тя започва да го изпарява ... след като свърши (5 минути), останалата част може да е толкова малко, че на топло да се изпарява почти мигновенно и да изчезва с изгорелите газове без да е видимо с невъоръжено око.

А може и да е някой маслен охладител или нещо подобно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пушила загряла. Напоследък като я запаля я наблюдавам к като пътувам като пристигна не я гася пак слизам да я наблюдава .Пуши при палене на студен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...