Jump to content

3.0 TFSI TestPipes


Milen02

Recommended Posts

Преди 4 часа, Milen02 написа:


При теб самото махане на куфара добави ли дрънчене или само ти повиши звука.

Също при вас има ли го звука, който се чува при смяната на скорост при ускорение, наподобяващ dsg fart. Имам Софт на кутията и още не се чува нищо, а умирам за този звук 😂

Много е сложно при мен...

Като махнах куфара махнах и бейби резонаторите и на тяхно място сложих други катализатори, които после махнах, защото ми създаваха вибрации и сложих други резонаторни гърнета. И все същия х*й... 😂

Трябва цялата генерация да се направи къстъм 3 инча поне, за да стане нещо. Изначално диаметъра е малък...

Не ми се занимава вече, пък и на моя майстор... Последния път ходих да сменям меки връзки, които бях сменял наскоро и ритуално бяха умрели заради пуканките (!!!) и майстора само като ме видя и пита "Пак ли експерименти ли, ве?".... 😂

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ровене да намериш точно това което търсиш , гледал съм по различни сайтове и навсякъде цената им е различна , но аз имам приятел който вкарва контейнери непрекъснато и ддс и мито няма / освен ако не са затегнали да отварят всеки контейнер който е с безмитен внос на хора които се прибират от Сащ / :) ама ще пристигне бавно с контейнера . Врътки има винаги :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Супер, радвам се! За мен определено ще е много шумно обаче 🤣

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@zhelyazA6 Да имаш някаква идея дали това шибано треперене около 1900 оборота е нормално, след махането на куфара.. от безбожни часове четене по форумите оставам с мнението че или е нормално или тампоните на мотора са заминали.. на място имам също едно странно притреперване, което не мога да си обясня и ме бута силно директно да сменям тампоните и каквото стане.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Milen02 

1. Не виждам да трепери на тоя клип.

2. Тампоните могат да се тестват с VCDS

3. Тампоните ако са зле, отваряш капака и гледаш, някой друг дава газ и мотора ще го видиш, че иска да излиза от коша.

4. Около 1900 об. има вибрации ако меките връзки са чао.

5. Раздавай смело газ докато се счупи нещо... 😂

6. Ако ще купуваш тампони, вземи и на мен, Street Density, моля... 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zhelyazA6 То няма как да се види ама се чува интериорните пластмасите как пукат от тресенето на купето, в движение пак се усеща вибрация във волана и мине ли ги тия 1900 об спира всичко и все едно колата лети над пътя 🤣. За това с даването на газ имам клип от преди месец и се вижда, че не му се стои на едно место при даване на газ, но не знам и дали е в границите на нормалното,  предполагам, че сега е и по-зле. Видео

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо им няма на тампоните, не се филмирай.

Отиди при ауспухаджия да види меките връзки. Наскоро сменях и имах тресене точно около 1900 об...

 

Ела насам да я пробвам колата и ще ти кажа.... 😂😂

Редактирано от zhelyazA6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@zhelyazA6 На ауспухджията вероятно отново му се отвори работа, след стабилно пукане и хвърляне на огън едната мека връзка май се предаде. Колата почна леко да се чува като трактор, предполагам това е звукът който НЕ търсим 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

И сега в крайна сметка какъв е най-подходящия сетъп за тих вариант без катове...аз поръчах тест пайпс от САП, но целта ми е кола да диша и да не е с гаден звук. Има ли смисъл от генерация от S6/S7...и такава ОЕМ генерация с клапи ли е или само от Рс6/7 е с клапи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко страни от темата, аз махнах от средата до края стока, сложих на Turboworks крайни и се чува при смяна на предавките припукване.От къде идва тоя звук като няма турбина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От закъснелите предварения.... Подаването на искра умишлено се забавя при определени условия, за да се случва детонацията при вече леко отворени изпускателни клапани и да отеква в генерацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!Вътре се чува грубо звука от тая самоделка, но иначе вън е прилично, като за 1000лева 😂

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 12.10.2023 г. at 23:34, bonevstiliyan написа:

И сега в крайна сметка какъв е най-подходящия сетъп за тих вариант без катове...аз поръчах тест пайпс от САП, но целта ми е кола да диша и да не е с гаден звук. Има ли смисъл от генерация от S6/S7...и такава ОЕМ генерация с клапи ли е или само от Рс6/7 е с клапи?

 

Ако търсиш тишина без дрънчене - Линк на мястото на бейби резонаторите и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...