Jump to content

Смяна на табло километраж


JoroA

Recommended Posts

Здравейте , колеги! 

Колата е Ауди А3 2001 1.9 TDI 131 ph фейслифт. Имам табло Jaeger половин фис, с дигиталния часовник immo3 ,което съвсем вече отказва и ще го сменям. Намерих си същото с половин фис, с дигиталния часовник VDO но от преди фейса , може би от 1999 г. пак дизелово.Не знам с какво immo  е. Въпроса ми е ще стане ли на моята кола и как мога да извлека пина на новото табло и обучение на ключовете. Ако има тема по този въпрос , моля да ме насочите, защото търсих , но само общи неща излизат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Стария няма да успееш да го прочетеш с него, варианта е да си вземеш логина от ecu-то. В редки случай се случва обаче и той да не отговаря през буксата и това би се оказало проблем ако се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е новото табло.

20230126_174940.jpg

Това е отзад , има една малка букса в горната част на километража, която мисля, че я нямам на този с който съм.За какво служи тази букса?

20230126_175003.jpg

преди 12 минути, evg_eni написа:

Ясно. Стария няма да успееш да го прочетеш с него, варианта е да си вземеш логина от ecu-то. В редки случай се случва обаче и той да не отговаря през буксата и това би се оказало проблем ако се случи.

А самата процедура има ли я описана някъде? Търсих , но нищо подробно не открих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, 

Днес пробвах да разчета километража Jaeger с VAG Commander-a но не успях, пробвах на опция Magneti Marelli Shadow 1 - четe до едно място и спря и дотук, после на MM - Direct - там стигна до края , но не излезе ПИН и километри, пробвах на Shadow 2 (TT) - и там чете нещо , но нищо  не излезе,  после на Shadow 3 (Passat) - там чете и излезе някакъв ПИН с 5 цифри , но не и километрите по табло. Възможно ли е да е разчело пин-а на километража на този канал или този пин не е на километража?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...