Jump to content

Ауди А4 Б6 запотяване на стъклата


Николай Б.

Recommended Posts

Здравейте, може ли някой да помогне става въпрос за кола Ауди А4 Б6 Авант имам проблем със запотяването на стъклата и не мога да намеря проблема. Филтъра на купето смених и е чисто нов, парното е здраво и не знам какво може да причинява това запотяване.

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ли си, че нямаш грешка за някоя клапа за парното? Ако стои винаги на вътрешна циркулация, се запотява мощно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BECKO Не губя антифриз и не е мазно стъклото

@OvivO Не съм сигурен

Благодаря ви за отговорите 

Редактирано от Николай Б.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на пасат B5.5 така ми бе останала затворена под въздушния филтър клапата и не се виждаше нищо през стъклата. Все едно по време на движение си правим gang-bang в колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е и в моя случай особено като вали дъжд/сняг вътре все едно има мъгла 😂

Редактирано от Николай Б.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, OvivO написа:

бе останала затворена под въздушния филтър клапата и не се виждаше нищо през стъклата.

 

А да знаете въпросната клапа за свеж въздух, дали при изключване от контакт се затваря автоматично, или винаги си стои отворена изключая ситуациите когато е задействана от панела на климатроника? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подразбиране след студен старт е отворена. Вътрешна рециркулация се предизивиква принудително от съответното бутонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/27/2023 at 5:01 PM, Николай Б. said:

Здравейте, може ли някой да помогне става въпрос за кола Ауди А4 Б6 Авант имам проблем със запотяването на стъклата и не мога да намеря проблема. Филтъра на купето смених и е чисто нов, парното е здраво и не знам какво може да причинява това запотяване.

 

Колега, най-вероятно са ти повредени мотори на клапи, както при мен. Аз към комента си реших почти напълно проблема с един гел за 20 лв. против запотяване , чудесна работа свърши и нямам почти никакво запотяване, предвид че извода под предно стъкло не духа въобще. Послушай колегите от предните постове - тест / адаптация и ако не свърши работа, може да погледнеш тази тема ЦЪК .

 

 

 

 

Редактирано от user12321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на Passat B5.5 филтър купе беше под чистачките и веднага под него първата клапа за вътрешна циркулация. Много лесен достъп имаше отвън. Махнах филтъра, отворих със сила клапата и остана винаги отворена и запотяването приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при Б6 е там. Преди време моята клапа беше клеясала и седеше полуотворена и като пусках парното се чуваше завихряне. Смазах осите и се оправи.
Свали филтър купе и виж как се държи клапата. Като дадеш на контакт и парното е пуснато трябва да се отвори. Ако седи постонно затворена от там се поти.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с гелчето е все едно да те боли главата, защото недоспиваш и вместо да се наспиш, винаги да пиеш аналгин, а и едва ли ще се справи на 100%. Също така влагата ще си стои вътре в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Николай Б. said:

@user12321 Колега може ли да ми кажеш как се казва гела и къде мога да го намеря?

 

Moje Auto Antypara nano Silver 250ml - с този гел (спрей) , има го по много магазини, но наистина това не ни е перманентно решение и рано или късно проблемните клапи трябва да бъдат отремонтирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...