Jump to content

Navy не работи


Тони Николов

Recommended Posts

Здравейте. Преди няколко дена пътувах извън градско и както обикновенно съм на Навигация без да съм задал маршрут. Тъй като картата не ми е ъпдейтвана на места трасето липсва и ми дава, че се движа извън пътя, но когато съм на път, който е актуален с картата си ме прехвърля и си работи, както трябва... Въпросния ден обаче след катане "извън пътя" и така си остана... Прибрах се в София, но локацията ми е на 100+ км и си показва, че се движа, но там някъде си... Направих проверка от грийн менюти, колко сателита хваща и се оказа, че нищо не хваща пт 14 налични... Антената ми е на тавана и предполагам, че тя е заминала... Но все пак дайте мнения, ако някой се е сблъсквал, каква да сложа - оригинална, пак същата или китайска в таблото....? Да допълня, че си ползвам телефона през MMI и си мисля, че антената за навито и телефона е една и съща... Тоест ако сложа китайска ще изгубя телефона ли ? Колата е А6 Ц7 комби 2013 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигнала ти се е загубил и си офроуд явно :). Виж дали някой бушон не е заминал преди да сменяш антени и една диагностика да си каже колата какво и е. Има доста теми в нета с подобни проблеми и с указания какво може да се пробва за да се излекува.

Китайската мултимедия идва с нейн блутут, но не е задължително да се ползва. В нея са интегрирани оригиналните функции от MMI и може да си ползваш телефона свободно и без притеснения с блутута на колата.

За GPS антената, китайчето идва с негова си антена, която хваща доста добре.

 

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих диаграмата за бушон, но няма такъв, който да отговаря за навито/gps... Мислех си да сваля антената и да я огледам. Струва ми се достъпа при комбито, че е лесен - сваля се един панел отзад... Ако има влага и корозия, работата ще е ясна... Поне ще я огледам и ще и видя парт номера, ако се наложи да поръчвам... Другия вариант е да взема китайска от Али Експреси да я изкарам на стъклото отпред след, като споменаваш, че хваща сигнал и върши работа... Китайска мултимедия няма да сложа...

Търсих в нета инфо но не намерих, как се "лекува" този ми проблем.. навсякъде излиза, че е от антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах го същият проблем , антената си беше заминала/ влага и корозия.

Моята кола беше авант и смяната на антената беше сложна и скъпа операция,

затова си купих китайска и си я монтирах на передното стъкло.

Работеше си нормално и без проблеми няколко години  в цяла Европа.

При тебе е по лесен монтажа и бих заложил на оригинална антена.

Поздрави.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, mitaka359 написа:

 

Моята кола беше авант и смяната на антената беше сложна и скъпа операция,

затова си купих китайска и си я монтирах на передното стъкло.

Аз също съм авант/комби... Защо да е скъпа процедурата?... Това, което огледах е, че се сваля един панел от задната страна на тавана и имам достъп до антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Някой,ако знае и иска да сподели от коя страна трябва да подхвана първо панела в задната част на тавана.. от към уплътнението ли се започва откачването му?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За седан в ауто хит ми обявиха цена 700 с монтаж на нова боядисана в цвета на колата. Рязко забих една китайска над жабката и си хвана сателити.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес звънях до Порше и ми казаха 430 лв. готова за боя... Може и да я взема... Първо да видя, какво е положението :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седана е много работа , сваля се целия таван .

На аванта по спомен само се  отлепя задната част ,

колкото да имаш достъп до болта/гайката на антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един панел, който е по средата в задната част... Предполагам, че ако го сваля ще имам достъп и ще мога да я сваля за да я огледам... 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм… свалих я, отворих я, почистих всичко и пак я върнах, че да не стои дупката… ще я тествам тея дни, като тръгна. Иначе си поръчах една китайска, ако тази не тръгне и направо отзад ще я лепна на тавана, ако лови сигнал.

B296B506-50B8-4A15-BB07-D8B5EAA4C8D5.jpeg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже и не е нужно да е на тавана, стига да глада нагоре и да няма метални неща над нея. Моята съм я залепил вътре в арматурното табло до волана и си хваща идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех да я лепна на тавана отдолу, но щом казваш, че не трябва да има метал над нея, дали ще хване сигнал от сателитите? Друга ми опция е със снопа инсталация, която отива в петата врата и да я лепна на стъклото долу в края на нивото на чистачката, че доре от крилото на врата ще е в сянка и пак няма да хваща сигурно...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и това е идея...

Намерих афтърмакет антена за нашите коли... Същата по форма и захват и пише, че е GPS + DAB.... Тъй като моята оригиналната антена е с две букси факра - синя за GPS и червена (тя най-вероятно е за радиото и телефона, когато минава през bluetooth-а на колата... Това значи ли, че ще сработи за радио и телефон след, като има DAB?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако самата навигация има режим при който показва колко сателити вижда е добре да се пробват различни разположения на антената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да го изкарам, колко сателита намира, но не го намери… влязох в грийн менюто и там си ги видях…. 0

тоест да закача китаеца за го сложа отзад и за видя броя на сателитите, после да преместя антената отпред и пак проверка на сателитите?

A0DA2BA5-DA55-40D9-B6A5-C2C6F8B13B00.jpeg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Можеш също да си свалиш GPS Connector на телефона и да сравняваш с него.

 

Супер е че навигацията ти показва HDOP (хоризонталното отклонение). Колкото по-ниска стойност виждаш, толкова е по-точен фикса. Ако е под 1 е идеално, но и под 2 е добре. 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си че имаш DAB  радио , макар че ако си в БГ то не ти трябва.

По спомен моята антена беше с три букси .

DAB радио и FM радио са с две различни антени .

Редактирано от mitaka359
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен.. затова попитах... Намерил съм афтър маркет антена от типа на shark, отговаряща на моята, но е с 3 букси. Щом FM и DAB са с различни антени нямам притеснение, защото антената за телефона и FM са на едно... Факра буксата за DAB ще си остане неизползваема.

-184001975430645765.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да имаш DAB радио и антената да е монтирана в колонката.

Много Аудита произведени около тези години ,която е твоята имат заготовки за DAB,

но не го поддържат.

Само коли поръчани за Норвегия от 2011-2012 са задължително с DAB

понеже от тогава тука е само DAB . 

 

189_904536451.jpg

Редактирано от mitaka359
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...