Jump to content

спря да заключва вратата зад шофьора


olmo

Recommended Posts

Здравейте,

като дойдоха големите студове мистериозно се появиха 2 проблема при -11 спря да пали, това аз си го оправих.

Грижата ми е 2рия проблем задната врата зад шофьора спря да се заключва, смисъл дали е заключена колата или отключена вратата се е отворена.

На б5 заключването се командваше от вакум  ма на б6 дали е още така се чудя...

Може ли някой някой да даде идея къде да почна да търся пролема?

Редактирано от olmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетох във форума, че проблема може да е от ,

- микроключета в бравата,

- прокъсан кабелен сноп на сгъвката,

- пукната спойка в бравата

- превключващ механизъм/актуатор.

Като начало ще започна с дигностиката

1. вечерта ще я закача на ваг-ком да видя грешката

2. като отворя вратата ще видя дали светва плафона= до колкото разбрах това ще е индикация дали и работи микро ключето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, olmo написа:

 

2. като отворя вратата ще видя дали светва плафона= до колкото разбрах това ще е индикация дали и работи микро ключето

Микроключето за плафона е отвън на бравата.От него два кабела влизат в ел.управлението на бравата и са запоени на платката,която е вътре.Ей там е цирка.Управлението се отделя от механичната част на бравата и може да се отвори.Колкото и да се внимава като се отвори отвътре падат разни червячни,зъбни колелца и лостчета.На платката вътре са запоени две моторчета.Има и микроключета.На мен ми отне близо час и половина докато разбера кое откъде беше и да го наредя обратно като го отворих и се разпиля всичко.Наложи се да я отворя,защото плафоните на вратата и под седалката не светваха заради студена спойка на платката.И самата брава е цирк докато се извади от вратата.Наложи се да разхлабя и рамката на стъклото,за да се освободи място.Това е задна дясна врата.Лявата е същата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изваждането на бравата, особено като го правиш за пръв път, си е приключение, но не невъзможно, става и без да се разхлабва рамката. В процеса се развиват умения за употреба на звучни псувни до ниво advanced :hilezh: а и механиката и Ел управлението не са кой знае какво, ако разбираш малко от техника.

Както каза колегата по-горе, провери първо кабелите в маншона и ако са здрави тогава пристъпвай към бравата. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих първична диагностика:
Проблемната задна лява врата

 1. При отваряне светва плафона ! - което може би значи че микро ключето е здраво

 2. Четене с ВагКом даде следните грешки:

      01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)
            52-10 - Supply Voltage Too High - Intermittent
       01561 - Rear left door
            58-00 - Can't Lock
       01561 - Rear left door
            60-00 - Won't Safe
       01561 - Rear left door
            61-10 - Won't De-Safe - Intermittent

 

Отделно се оказа че задна дясна врата като се отвори не светва плафона - явно е проблема за който писа колегата Веселин- лоши спойки на кабелите от микро ключето към платката... 

Като начало ще извадя маншоните и ще проверя за прекъснати кабели ако не е това напролет ще правя упражнението на топло с раглобяване и псувни :)

 

Тези машинки вместо да се мъча да ги ремонтирам, не е ли по добре да взема примерно 2ра ръка от голф 4 или пасат да стане по-бързо, щото до колкото споделяте едно сваляне раглобяване си отнема 1 ден и ако трябва да се купува колата седи отворена 2 дена, каква им е ориентировъчна цената 2 ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реши се проблема. Оказа се скъсана жичка в маншона, червена с жълта линия на нея. Малко кофти се разглобява маншона и после внимателно се издърпва всяка жичка проблемната беше прекъсната всеедно е срязана (при мен от вътре са 9 жици макар че стъклата се управляват от мини геги :)). Запоява се с  поялник, хубаво е да се удължи с едно допълнително 5см парче.

Мисля си финално да пръсна маншона от вътре малко със силиконов спрей за подобряване на дълготрайността. Странно е че това е най-малко използваната врата ама..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...