Jump to content

Тандем помпа


novvkluba

Recommended Posts

Здравейте колеги, ревизираха ми тандем помпата поради теч на гориво от нея, обаче сега тече още повече... Втора употреба вариант ли е? Възможно ли е да не са ми затегнали болтовете, които захващат помпата към главата? 038 145 209а BMF това е номера на помпата. Моля помагайте, защото колата ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги сега разбрах какъв е проблема. Единия болт, който се навива във главата (оградения) е изронил резбата. Какво може да се направи в този случай? Трябва да търся нова глава ли?

Inked26ec1e8a9978c022ed76d90b819908b4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям го като вариант, но въпроса е има ли "месо", и да набия една втулка за същия размер болт. Ако направя само резба трябва и корпуса на помпата да разпробивам, пък точно там не ми се иска да пробивам като виждам колко е тънка едната стена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навива се в отвора така наречената "пружинка"за развалена резба.Потърси в Гугъл и ще се сетиш за какво става на въпрос 

Редактирано от veselin velchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и направих, разпробих със малко по-голямо свредло и направих резба с метчик. Сега остава да сложа помпата и ще пиша отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко стана точно с резбата, обаче продължава да тече като лейка... При опит да разбера от къде е теча установих (може и да греша), е от оградената на снимката съчма. Има ли вероятност да има някакъвно боклуче, което да я отваря или си внушавам. Ако я натисна навътре дали ще може да се "намести" както трябва? Може ли това да им е слабо място? Или направо да търся нова помпа.sds.png.b99c1a75f46e665bebb08fba032e8433.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...