Jump to content

3.0 BITDI 313 Скорости


Ivan21

Recommended Posts

Здравейте, Колеги имам следното запитване за Ауди А6 3.0 BITDI 313 🐎 

От скоро съм собственик на Ауди А6 - Би турбо 2013г  с 313 Коня.

 

Забелязах, че когато карам колата без да натискам газта скоростите се изреждат плавно 1,2,3 и така нататък, но когато съм на 60/70км и съм на 4 или 5 скорост като натисна газта рязко колата се изстрелва. Набира бързо, но скоростите падат на 3 та и почва да брой от 3 на горе. Защо е така  ? 

Това едва ли е нормално въпреки че гледах няколко клипа в интернет с подобно държане на скоростите.

Редактирано от Ivan21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е аз имам същата сменях масла филтри масло на раздатки , диференциал кутията се държи супер. Най-добре ги смени и ти защото не се знае дали някога е сменяно при покупка на автомобил втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 27.02.2023 г. at 23:55, Cholakovv написа:

нормално е аз имам същата сменях масла филтри масло на раздатки , диференциал кутията се държи супер. Най-добре ги смени и ти защото не се знае дали някога е сменяно при покупка на автомобил втора ръка.

Да попитам , имам същия модел като на колегата . И имам въпрос когато включа на задна има едно виене , кутията е zf 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Оказва се, че много ЗФ8-ци вият на задна. Решението е ремонт, но вероятно ще кара много време преди нещо да каже бум.

 

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 6.04.2023 г. at 20:07, Sgraund написа:

Да попитам , имам същия модел като на колегата . И имам въпрос когато включа на задна има едно виене , кутията е zf 

Нищо за ремонт няма,така е тази кутия,не се притеснявай карай спокойно нищо няма да се счупи,така е измислена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...