Jump to content

Въпрос за смяна на една гума при Quattro


Georgfranko

Recommended Posts

Здравейте,

миналото лято задна дясна и отиде борда и е за боклука . Въпросът ми е : мога ли да сменя само нея със същата марка / модел / размер нова от магазина или е по добре някоя употребявана със същият размер но друга марка . Питам защото никъде не намирам употребявани Michelin Pilot Sport 4s с моя размер . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма проблеми, трябва да е абсолютно същия размер, абсолютно същата шарка и модел и да е еднакво изтъркана, като останалите гуми - почти невъзможно е да намериш гума, която да изпълнява всичките условия. Компромисен вариант е да ги смениш на двойка - отпред или отзад съответно, но да са еднакви на една и съща ос. Проблема е, че ще ти остане една гума, която можеш да продадеш през OLX или някой подобен сайт.

Изпратено от моят ONEPLUS A6013 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/9/2023 at 11:51 AM, Georgfranko said:

Здравейте,

миналото лято задна дясна и отиде борда и е за боклука . Въпросът ми е : мога ли да сменя само нея със същата марка / модел / размер нова от магазина или е по добре някоя употребявана със същият размер но друга марка . Питам защото никъде не намирам употребявани Michelin Pilot Sport 4s с моя размер . 

Най добре си вземи 2 нови и си оставаи здравата за резервна ако нещо подобно се случи пак . Напиши и с какъв размер си , може някой който има такава да прочете и да се сети :) че вече не му трябва .  Аз имам 1 континентал останал ми от стария сет гуми 255 35 19 ако ще ти свърши работа ми пиши и ще ти пратя снимка  и ако ти върши работа ще ти го подаря . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалявате, не е чак толкова проблемно куатрото. Особено пък по отношение на шарката. Най-важен е размера и да правят еднакви обороти.

А вариант с 2 нови отзад товари още повече средния диференциал, отколкото ако само едната има някаква разлика. Задния диф не се тормози от различни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/9/2023 at 7:45 PM, mshbul said:

 подобна шарка.

Размера е ясен , дори и с 1мм по ниска или по висока не виждам драма , но от кога и шарката има значение :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/10/2023 at 8:26 PM, Georgfranko said:

@vle4ugoto 255 / 35 / 20 . Иначе благодаря за жеста :)

Миналия ден разкарах 4 такива. Да го бях видял, щях да ти подаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...