Jump to content

audi Q 7 бензин или дизел


Recommended Posts

Здравейте моля за мнение Q7 бензин 333к.с. или дизел 286 к.с. е по здравия двигател,мисля че и двата джипа са с  ZF кутия

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за 2та мотора е писано много. 3ка дизел си е класика, но 90% от колите в България са навеси на половин милион километра. Не съм от най-вещите по дизел темата, но много пъти е дискутирано дизел срещу бензин. 

И двата мотора имат болежки, дизела май е с по-големите :D Бензиновата Q7-ца сигурно е канадска/американска  ?  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-малко ще стъпва от с 3ка дизел :) Аз в Сервиза съм влизал точно 3 пъти. Първоначално обслужване, след това проблем с кутията, който се оказа от липса на филтър :)  И сега декември за смяна на термоста, pcv, водна помпа, чистене на нагар и т.н. През останалото време съм сменял маслото и сипвах бензин.  3ка Дизел колко гори в Q7 ? 
 

А и ако му се бутне един Stage 1 на кутията и двигателя ще си върви доста приятно тоя камион. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата в момента е на 197000км аз я Взех на 173к. Нямам снимки, но 100 процента е имало доста. Фактурата с всичко правено по колата е в жабката. Киснали са клапаните и за жулили с четка :) 
 

Аз имам проблем със SAI, но не ми се занимава да ги чистя, просто от време на време ми светва чека. Евентуално бих ги чистил като ми заминат катализаторите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 70000км. няма да пипам още . Ако се наложи за в бъдеше сваляне на компресора ще  видя как е и дали е нужно. Понеже съм чувал ,че този мотор TFSI не трупа толкова много нагар, както атмосферно FSI не знам... Чистят ги с орехови черупки мисля беше. Има и клипове в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Трупа си като стой та гледай ся дали е по-малко от 3.2FSI е супер относително, въпреки, че няма никаква логика да трупа по малко. Виж ако е Gen2 3.0TFSI това е друга бира там има два реда дюзи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен така като се замисля, трупането на нагар е в пряка зависимост от разхода на масло. Не казвам ,че fsi/tfsi моторите не правят нагар ама колкото повече гори масло ,толкова повече нагар ще има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да long life безумието и “супер” дупер VAG маслата допринасят много добре за цялостната картинка. Отделно “топ” горивата в България също допринасят за трупането на нагар. 

 

п.с. Няма ли втори ред дюзи ( класически MPI ) всеки мотор с директно впръскване ще трупа нагар малко или много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 11.03.2023 г. at 22:46, ivopredator написа:

Здравейте моля за мнение Q7 бензин 333к.с. или дизел 286 к.с. е по здравия двигател,мисля че и двата джипа са с  ZF кутия

Здравейте, от личен опит Ви препоръчвам да изберете бензина, няма да съжалявате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...