Jump to content

Здравейте,кой двигател е по-здрав


Recommended Posts

Според мен бензиновия е по безпроблемен . Напиши коя година е тая лодка :) в случая разхода на гориво и в 2та случая ще е голям но все пак в полза на дизела  :) , но дизеловия има повече предпоставки за проблеми / турбини , дюзи , дпф , егр и т.н./ . Аз засега с бензиновия мотор не съм имал драми освен течове на масло . Ама от кола на 8 или 10 + г  всичко може да се очаква :) Качи конкретни коли които гледаш , иначе чети във форума , ползвай и другите форуми да събираш инфо . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,става дума за 2016-2018г,дизел272 кс или бензин 333кс.Гледам и дизел 286 кс,но ми е скъп😉.”Специалист” ми каза че 272кс не е добър вариант,късали вериги.Тегли ме към бензин,но карам само дизели и малко съм несигурен.Много е важно и двете ли са с 8 степенен ZF.Много въпроси,ще съм благодарен за някаква помощ😀

https://mobile.bg/21678308702753721

https://mobile.bg/21672761605083216

Тези двете са ме заинтригували

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 8 часа, borisoff написа:

 🙂

Разбира се!

 

Извинявам се, но ще копирам текста, който пратих на лично съобщение.

 

Моят Q7 e 3.0 TFSI oт второто поколение (4М) с 333 к.с. Градски разход 12-13 литра, извънградски 9-11 литра. Отварям скоба и казвам, че не съм най-спокойният шофьор и че като цяло обичам малко по-динамично шофиране. Разбира се, с актуалните цени на горивата, тове не е най-разумният и прагматичен избор :)

 

Аз се колебаех между дизел (3.0 TDI, 272/286 hp) и (3.0 TFSI 333 hp), но в крайна сметка се спрях на бензиновия вариант, тъй като преди карах трилитровия дизел и имах доста болезнени ремонти.

 

Като цяло 3.0 TFSI e с по-висок разход, но генерално е с една идея по-евтини потенциални ремонти и по-малко рискове. Трилитровият дизел от своя страна носи със себе си по-нисък разход, по-малка мощност, но и типичните рискове и проблеми като проблеми с помпата, дюзи, вериги, турбина и т.н. Общо взето, важи класическата поговорка, че каквото се спести от дизел, накрая се дава за ремонти. Освен това дизелът е и по-скъп в момента.

 

Иначе моето Ауди го карам го от две години, поддържам го единствено и само в официалния сервиз  Порше София Запад и до този момент не съм правил нещо фрапантно като ремонти освен обслужване, смяна на накладки и наскоро смених превантивно свещите и едни ремъци.

 

Возията е страхотна, макар и да не съм с въздушно окачване (от което тенденциозно бягах, тъй като на предни автомобили съм страдал доста), изключително удобен, комфортен и луксозен автомобил. Като цяло съчетава всичко, което може човек да иска от един автомобил - от една страна е джип, от друга обаче е доста динамичен, от трета страна е доста комфортен и пълен с екстри и глезотийки.

 

Мисля обаче в идните седмици да го пускам за продажба, тъй като съм се насочил към Q8 или хибрид. 

При допълнителни въпроси, оставам на разположение

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, dobi17 said:

Моят Q7 e 3.0 TFSI oт второто поколение (4М) с 333 к.с. Градски разход 12-13 литра, извънградски 9-11 литра. Отварям скоба и казвам, че не съм най-спокойният шофьор и че като цяло обичам малко по-динамично шофиране.

12-13 градско за тая кола са като мираж според мен :) особенно както споменаваш че и понастъпваш ......... не споря за разхода ама ........ :) аз 13 в града кат видя се радвам 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2023 г. at 21:32, ivopredator написа:

Благодаря,става дума за 2016-2018г,дизел272 кс или бензин 333кс.Гледам и дизел 286 кс,но ми е скъп😉.”Специалист” ми каза че 272кс не е добър вариант,късали вериги.Тегли ме към бензин,но карам само дизели и малко съм несигурен.Много е важно и двете ли са с 8 степенен ZF.Много въпроси,ще съм благодарен за някаква помощ😀

тоест под 15-16 няма шанс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 2-3 литра разлика спрямо дизела ще ти е последния проблем като купуваш кола за 80 бона. 

 

 

14-16 средно за тоя варел си е екстра :) 

 

За извънградско със 140 е 10 разхода. Тествал съм го 3600км с Кутия, 4 човека и яко багаж. 

 

3 hours ago, quаttro said:

A3 2.0tfsi гори 12-13 градско. 

Как може Q7 3.0tfsi да дава същия разход с 50% повече мощност, цилиндри, обем и тегло? :lol:

6-така се развърта по-лесно, още в ниските имаш въртящ момент и колата си потегля по-плавно,. Кутията е много добре измислена и при подаване съвсем леко газ си сменя на 2000 оборота предавките. На 6-та скорост се кара с 50-55 примерно и мотора е на 1200 оборота. 
В града по-малките мотори горят като големите. Сега вече при по-новите коли това се промени, ама 3 цилиндров мотор е малко като косачка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/14/2023 at 7:10 PM, vle4ugoto said:

12-13 градско за тая кола са като мираж според мен :) особенно както споменаваш че и понастъпваш ......... не споря за разхода ама ........ :) аз 13 в града кат видя се радвам 

Абсолютно го твърдя! Отварям скоба, зареждам само 100-октанов бензин, предполагам има значение. Или пък просто съм късметлия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да видиш всеки един двигател с експлоатационият му ресурс , реалистичният му разход (не оптимистичният) чести проблеми , има и готини ръководства ... недостатък че е на руски сайта. 
https://otoba.ru/dvigatel/audi.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, dobi17 said:

Абсолютно го твърдя! Отварям скоба, зареждам само 100-октанов бензин, предполагам има значение. Или пък просто съм късметлия :)

Ами браво тогава :) ама и с настъпване и в комбинация със Софийския трафик ..... И аз слагам и 95 и 100 и разлика няма в разход и вървеж :) 

19 hours ago, ivopredator said:

Лошото е че 90 процента са Канада и САЩ ,от Европа почти няма.Ако някой има интересна джипка до 120-130к да предлага😉

Какво им е лошото на колите от Сащ и Канада ? Моята е от Сащ и нямам оплаквания . Ако това е цената която си готов да похарчиш от там ще внесеш чисто нова Q7 ама със смешен мотор :) 

New  2022 Audi Q7 45 Premium  7 mi.  $56,457  или  2022 Audi Q7 55 Premium 7,000 mi.  $62,730

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Защото като ви видя с тия оранжеви светлоотразители по бронята и червени мигачи и ми става явно, че не може да си ги позволите тия коли. 
 

Авторе, не знам как караш, но аз на Q8-ца с 55TFSI (3-ка бензин) ми идваше да се самоубия, и рейс 67 ме надминаваше, няма такъв муден мотор. От друга страна дизела им е такъв боклук, че по-добре да те задмине рейс 67.

То читави коли рядко изпадат, но дизела май е по-адекватен избор за това голямо купе. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/26/2023 at 9:05 AM, Бако Мецан said:

Защото като ви видя с тия оранжеви светлоотразители по бронята и червени мигачи и ми става явно, че не може да си ги позволите тия коли. 

Всеки има право на избор :) По броните отдавна нямат светлоотразители / до 2007 имат повечето модели след това не / Тарикатите с връзки карат с червени мигачи , а останалите / балъците като мен си ги оправят преди КАТ / :) , а и в БГ се вкарват коли в които има далавера , а далаверата от Сащ и Канада в момента с 1.80лв/$ малко секна че не излиза  много схемата , но пак се вкарват  ;) сега ще ни залеят с норвежки коли на далавера :) 

Ето аз съм си я купил и карал там и си я докарах като се прибрахме не със цел печалба , ама дойде момента да я продам и да си взема новата , която пак от там ще си я вкарам и пак ще е от 1-ви собственик на 20-25к мили - въпрос на личен избор :) Q7/Q8  не е "спортен" автомобил и 333-350 кс не са WOW за съотношение тегло-кс . Съотношението бензин - дизел е дискотирано не веднъж и много хора са написали + и - . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как може да се разбере дали автомобила е от САЩ/Канада ако са сменяни стоповете? Примерно този: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21674033954023508 Виждам READY на оборотомера, това стандартно ли е или е само за САЩ/Канада?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, borisoff написа:

А как може да се разбере дали автомобила е от САЩ/Канада ако са сменяни стоповете? Примерно този: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21674033954023508 Виждам READY на оборотомера, това стандартно ли е или е само за САЩ/Канада?

 

Тази е канадка, или американка със сменено табло. Скоростомера на американките е в мили, докато канадките са в км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се прекодира, трябва да се смени циферблата. Този в мили е различен.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV 

On 3/26/2023 at 11:51 AM, P_PETKOV said:

@dobi17 С кой точно 3.0TFSI мотор си щото в 4М слагат първоначално този с чарджърс и после този с едната турбина? 

V6245 A8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...