Jump to content

Датчик на инжекционна на A6 C4 ACE


mladshy

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време от датчика, който се намира на мех.инжекцион върху въздушния филтър ( незнам как се води), ми избива бензин (малко, но има). Смених о-пръстените, но продължава да сълзи. Въпроса ми е подлежи ли на ремонт или ако е от високо налягане откъде да започна да търся. Иска ми се като отида в сервиз да кажа какво конкретно да правят, защото сегашните майстори само като ми видят двигателя и ме пращат да си ходя.

IMG_20230314_092512.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени отново О-пръстените, но този път с качествени и бензино устойчиви. Не би трябвало да имаш проблем. 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги сменя пак, но незнам дали е от тях, защото бензина е на тази страна където е надписа "Бош". Възможно ли е да избива от тези двете дупчици ( едната между болтовете и другата под "Бош"). Иначе като взимах пръстените ми твърдяха, че са за високо налягане, масло-устойчиви, издържали на висока температура и бензина не им влияел. Ще потърся от друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е пробил. Виж подутината на пластмасата до десния болт - според мен имаш окъсили намотки на регулатора, съответно повишена температура в този участък.  Може и на друго място отвътре да има стопена пластмаса и да изпуска. Да не говорим, че вероятно не работи адекватно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин си работи идеално, само разхода на гориво се е увеличил. Значи да го сменям този датчик. А често ли дефектират, за да знам с нов или може да мина с втора ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...