Jump to content

А7 3.0 TDI 2011 Странно тропане при движение за няколко минути


audiem

Recommended Posts

Здравейте група!

от няколко месеца имам много странен проблем с моето ауди. Ще се опитам да го обясня максимално точно. Проблема се проявява като метален звук на нещо разхлабено и дрънчащо по каросерията или ходовата част. Опитвам се да локализирам мястото на тропането. Чувам го някъде около зоната на шофьора или в лявата част в отсека на двигателя или лявото колело. Проявява се само когато колата не е карана поне 4-5 часа. При движение започва да се чува дори при малки неравности по пътя и след няколко минути изчезва. Ходих да проверят окачването. Всичко било ок. Сменял съм носачи и стабилизиращи щанги. Ако някой е имал сходен проблем ще се радвам да сподели. 
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти опира някъде генерацията? И да го прави само като е студена. Като загрее се разширява и спира…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Проверих я и нея на канал като е студена. Клатих и никъде не чука , а и докато беше студено времето, сутрин  оставях колата на място да поработи за 5-10 мин. Дори и тогава като потегля пак си тропаше известно време. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пробвах и тях. При леко натиснати спирачки не спира да тропа, а май би трябвало ако е там проблема, тропането да спре тогава. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на туарега имаше една хлава гайка ,която държеше топлинен щит около скоростната кутия. Но при мен само дрънчеше за няколко минути докато позагрее ,и то само на място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

При мен на място няма никакви шумове. Само в движение. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...