Jump to content

Спортен диференциал виене


v3rba7im

Recommended Posts

Здравейте,

 

Кола Ауди S4 B8 s-tronic.

Имам някакво виене от диференциал-а, когато се върне газта и задържи около 1500+/- оборота по инерция. Ако се подава леко газ няма виене. Когато настройките на диференциал са на comfort се чува по-малко, а на dynamic по-силно като с времето се усили.

Диференциалът е обслужван преди 20+к км.

Някой има ли идея, какво може да е или къде да я закарам. Бях за други неща в D-bros, но там ми казаха, че не ремонтират/занимават със спортени диференциали, което е ок.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, v3rba7im said:

Здравейте,

Кола Ауди S4 B8 s-tronic.

Имам някакво виене от диференциал-а, когато се върне газта и задържи около 1500+/- оборота по инерция. Ако се подава леко газ няма виене. Когато настройките на диференциал са на comfort се чува по-малко, а на dynamic по-силно като с времето се усили.

Диференциалът е обслужван преди 20+к км.

Някой има ли идея, какво може да е или къде да я закарам. Бях за други неща в D-bros, но там ми казаха, че не ремонтират/занимават със спортени диференциали, което е ок.

Источете маслото и виж дали е чисто или има стружки . Да не се окаже че от гуми , лагери , гумен тампон на кардан и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този диференциал маслото му го дават да се сменя на всеки 60000км. Много зависи как е обслужван във времето. На какви километри е колата и колко км. си я карал ти? Всъщност там маслата са два вида, едно за механичната част и друго за хидравличната...

IMG-ba23990b7926dcce354d12d614a30e1c-V.jpg

IMG-2d8262930d58d07f808738199437eaa1-V.jpg

IMG-a58668a89bf605c500833ee762072a47-V.jpg

Screenshot_20230105-201154_YouTube.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...