Jump to content

Ауди а3 1.9 тди асз 131HP понякога забива


0nE

Recommended Posts

Здравейте имам следния проблем. 

Някой път когато подам по рязко педала на газта на 2 ра си набира доста бързо (изстрелва се) но понякога когато си поиска като натисна газта набира малко и все едно забива. Вдига обороти но не набира скорост отпускам педала на газта давам пак газ и тръгва рязко. Изчистих дебитометъра имаше малко подобрение (пример на 3 та 120 след изчистване към 135-140). Но забиването остана. Приемам всякъкви съвети понеже не разбирам много, от интеркулера ми капе по 1 2 капки масло на ден но редовно проверявам маслото в двигателя и не спада. Видях че турбото е омаслено и от изпусквателния колектор вдясно гарнитурата е изпуснала леко , на студен двигател първите 200 метра издава звук на изпуснала гарнитура и после след 200 метра се оправя и почва да се чува турбината и нейното свистене като набира понеже съм без катализатор и ми казаха че затова се чува. И като пусна газта като превключвам издава онзи звук все едно има blow off клапан. Така я взех колата нищо не съм пипал по двигателя и мощността  смених само масло и филтри (и др работи но те са по скоро по окачването). Не влиза в авариен режим вдигал съм до 160 с нея, само датчик за налягане на масло ми светна смених го и пак свети когато е студено и забие таблото и ми казаха че е от таблото понеже е френското има студена спойка. 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...