Jump to content

Проблем с пускане на радиото при отключване


steff55

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От няколко месеца имам Q7. Като му попритегнах това - онова стана, стана доста приличен автомобил. Но има един проблем, който си стои още от покупката и не мога до днес да отстраня. Когато отключа колата с дистанционното, се включва радиото. Един вид ме посреща с музика всеки път... От начало мислех, че това е някаква настройка от MMI,  но явно се окзва, че тази "екстра" всъщност е проблем. В последствие установих, че това се случва не само при отключване, ами всеки път, когато колата засече консуматор на ток. Например: отключвам колата - тръгва радиото (само радиото, няма значение, ако преди да я загася съм сушал Cd примерно). Спирам го, не я паля, а слизам от нея, затварям вратата и не я заключвам. Ако след малко отворя пак вратата (колата е отключена), пак тръгва. Ако вместо да отворя вратата, просто я заключа - пак тръгва...Забелязал съм, се чува едно цъкване някъде от нея, първо, като от реле (най-вероятно е реле), и след това се случва гореописаното. В началото му се смеех, но понякога е твърде неудобно, защото ако се замотая в колата малко преди сляза, като съм извадил ключа, и след това сляза и заключа, правя няколко крачки, чувам, че музиката тръгва (средно силно, но достатъчно хаха), и трябва да се върна, да я отключа и да я загася. Още по-весело е, когато съм напазуравал например и съм с няколко торби 😓. Та, случвало ли се е на някой такова нещо и има ли идея какво му е на хайванчето? Не намерих и подобна тема, та съвсем съм в неведение...Всяко предположение би ми било от полза 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да бъде голям проблем, да ти източва акумулатора.

Възможно ли е да е от бутона за включване? т.е. ако я включиш от бутона ще се случи ли същото?

Ако може да е от него го размърдай/намести.

 

Иначе ако е софтуерно да ти ъпдейтнат софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс, да я включа от бутона :nixweiss:. Щом я отключа и си ме посреща парадно с музика. Но не съм забелязал да се включва сама, без да инсконсумира рязко ток - централно, врата, или багажник. Даже някой път, като я отключа и отворя вратата, изцъква някъде някое реле и се понамества от въздушното, без да съм дал контакт, или запалил....Всякакви комбинации съм опитвал и все същото се случва. Гасих и плафоните, да не светват, като я отключиш - не е от тях....Рових и във всякакви настройки на MMI, да не би случайно да има отметка за това, но уви.... едва ли ще сложат такава малоумщина като "екстра". Виж, като запалиш и да тръгва музиката е друго... Виждал съм го на доста коли и това си е настройка. Но само да я отключиш и да тръгва радиото, при това не много тихо с е проблем и дразни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, благодаря ти , колега CVT. Прочетох го, да, доста е сходно, въпреки, че аз мога да го спра от копчето за пускане и спиране, без да слагам ключа в конзолата. Но за съжаление не видях решение... Може би трябва да опитам с ъпдейт на софтуера до последния... Аз съм с един от последните, но не баш 5570 мисля беше...

Нещо друго, ако някой предположи или някой да я разгледа и да каже... незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...