Jump to content

Шум при каране на задна скорост zf8


Sgraund

Recommended Posts

Здравейте , имам audi a6 allroud Quatro bi turbo 313 к.с . C7 . И имам виене при каране на задна скорост , питах в представителството на Ауди и ми казаха , че кутията е необслужваема . От какво може да е това и може ли да се оправи , ако подлежи на поправка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.04.2023 г. at 17:57, Sgraund написа:

Здравейте , имам audi a6 allroud Quatro bi turbo 313 к.с . C7 . И имам виене при каране на задна скорост , питах в представителството на Ауди и ми казаха , че кутията е необслужваема . От какво може да е това и може ли да се оправи , ако подлежи на поправка .

Когато взех моята кола и аз бях изненадан,но посетих няколко сервиза за скорости,както и Порше и се оказа че всички bi-tdi са така,така си е заводско не е проблем,шумът не е виене ,а по-скоро като  развиване на турбина,карай си го и си свиркай,това не е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря . Днес ще видя какво ще стане в сервиза , какво ще кажат :) имам и в още един сервиз да посетя . И ще пиша за какво иде реч .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зъбното колело за задна скорост не е сдружено, затова и вие, нещо напълно очаквано, толкова ли не сте чували кола, движеща се на задна, как ѝ вие кОтията.....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/9/2023 at 5:57 PM, Sgraund said:

питах в представителството на Ауди и ми казаха , че кутията е необслужваема . 


В същия момент отварям книжката на ЗФ от комплекта за обслужване на тази кутия и там пише на какви интервали и как се обслужва. Сменя се маслото и филтъра задължително, ако искаш добре работеща и здрава кутия. Комплекта на ЗФ е под 500лв, не си струва пестенето и после да правиш ремонт за 5к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря,  А на коя фирма комплекта е читав

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и се спазва процедурата на ZF. Някъде сменят на машина през пробката, защото им е по-лесно. Това не е добре за кутията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.04.2023 г. at 13:26, NIKO написа:

Зъбното колело за задна скорост не е сдружено, затова и вие, нещо напълно очаквано, толкова ли не сте чували кола, движеща се на задна, как ѝ вие кОтията.....

 

какво означава да не е "сдружено" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от операциите при производството на зъбни колела, всяка двойка се "сдружава" на специална машина, с цел константен въртящ момент и липса на шум.

Излишна за задна скорост операцийка, което спестява парички на пройзводитела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/27/2023 at 2:59 PM, Sgraund said:

Благодаря,  А на коя фирма комплекта е читав

ZF, отиваш тук, задаваш си данните на колата и виждаш точно за твоята кутия кой е кита за обслужване:
https://aftermarket.zf.com/en/aftermarket-portal/services-and-support/catalog/#/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...