Jump to content

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Предстои ми покупка на нови летни гуми. Размерът е 255/35/19....Бихте ли споделили подходяща марка и модел. Колата е куатро, ако има значение. Не шофирам агресивно, а по-скоро се придържам към разрешената скорост. Годишен пробег около 10 х. км, горе-долу 50 % градско, 50 % извънградски. Не робувам на марки, но бих желал да е нещо, което ще ме изкара 4 сезона да речем, да подсигурява необходимата сигурност при спиране и да не се изкривят след първата година. Какво бихте препоръчали от собствен опит? Кой е оптималният и най-разумен вариант според вас като цена и качество? 

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен недей пести от гуми особенно летни които се карат почти 3 сезона :) аз съм със същия размер и съм с Мишелин пилот спорт 4S , въртя под 8к км на година . Не са евтини ама седят различно на пътя - например от класа на петлас :) Но всичко опира до бюджет . Най евтината гума която съм слагал на кола която съм притежавал е Кумхо и Ханкок . След като си избереш модела влез в щатски сайт и там им пишат препоръчителния пробег в мили / км  и ако ти дава над 60к км тва не е гума а пласмаса / лично мнение  да не се засегне някой колега :) / 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Това са колебанията ми. Разлика между най-скъпата и най-евтината 10 лв. Континентал-346.64, Бриджстоун-351.18,Дънлоп-356.68.

Screenshot_20230414_062505_com.android.chrome_edit_146316883182361.jpg

Screenshot_20230414_062349_com.android.chrome_edit_146330763598504.jpg

Screenshot_20230414_062209_com.android.chrome_edit_146343618424544.jpg

Редактирано от deanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм с Brdigestone 2ри сезон и са добре, но щом цената е почти еднаква бих взел Continental-a Като гледам и тестовете, са доста по-добре от другите :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото хора, толкова и мнения. Континентал от години не са това което бяха. Аз лично гласувам от опит за Дънлоп. Зимни и летни. Над 15 години и не знам колко чифта съм с марката. Най много те ми допадат. Въпреки че чувам този сезон и отзиви за криви гуми на приятели. Всичко зависи и къде са произведени, според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за хората и мненията :) Аз от Конти-то съм доволен , минах на мишелин и съм по доволен :) 245/40/18 зимни на дънлоп ги махнах на 3г почнаха да шумят все едно трактор караш - за 150лв ги дадох . само да са махнат да не ми заемат място .Това може да се каже за всяка една марка със сигурност . 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...