Jump to content

Ниско налягане на маслото при контакт


Kris133753

Recommended Posts

Здравейте, като дам колата на контакт ми излиза червената лампа да таблото и свети че ми е ниско налягането на маслото. Обаче като стартирам колата изчезва лампата и колата си кара нормално. Карах до пловдив и обратно, само като давам на контакт излиза лампата. Много странно. Някой има ли идея за какво да се оглеждам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега...не е майтап за жалост. Днес за пръв път ми става а карам колата от 3 месеца. Включвам я на контакт и почва да свети че е ниско налягането. Паля я и изчезва...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера как при неработещ двигател трябва има налягане! Нормално е да свети лампата, откъде да дойде това налягане? Единственото, за което се сещам, е да означава, че датчика е скапан. Освен това, при даване на контакт, всички лампи е нормално да светнат, за да види човек, че работят. Поне така е при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук никой не разбира проблема на колегата. Не говори за червената лампичка която е при стрелката на километража или оборотомера, а за дисплея на бордовия компютър. 1/3 от дисплея символа на лампата на Аладин и от долу изписва - ниско налягане на маслото. А може и да го сменя със - спрете двигателя.
Това съобщение трябва да излиза само при работещ двигател. По пътя на логиката - компа смята че двигателя работи още с подаването на контакт.
Пробвай първо най-лесното: разкачи за няколко минути акумулатора за да се ресетне компа, ако не помогне - закачи я на диагностика.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, hudson said:

Дотук никой не разбира проблема на колегата. Не говори за червената лампичка която е при стрелката на километража или оборотомера, а за дисплея на бордовия компютър. 1/3 от дисплея символа на лампата на Аладин и от долу изписва - ниско налягане на маслото. А може и да го сменя със - спрете двигателя.
Това съобщение трябва да излиза само при работещ двигател. По пътя на логиката - компа смята че двигателя работи още с подаването на контакт.
Пробвай първо най-лесното: разкачи за няколко минути акумулатора за да се ресетне компа, ако не помогне - закачи я на диагностика.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Единствено този колега е разбрал за какво става на въпрос. 2 дни по-късно лампата спря да свети обаче имам нов проблем. Когато колата работи на място и е под наклон пуши супер много. Ще я водя на сервиз след празниците. Надявам се да е от картерната вентилация, но е странно понеже само под наклон пуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...