Jump to content

Мнения за audi a4 b8 3.2i v6


Recommended Posts

Здравейте!

Решил съм да закупя Ауди. За сега съм се спрял на a4 2008 3.2 v6. Не разбирам много от марката и затова търся мнение за двигателя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси 2.0TFSI с оправен харч на маслото. Ся ако идеята е 3.2FSI да се газифицира ... ем то и 2.0TFSI се газифицира.

Бюджета какъв е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да си го карам на бензин. Бюджета е до 16 500. На това съм се спрял https://mobile.bg/11678361789739653

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кай честно, че тоя кош те грабва ?

Ако имаш възможност посъбери още малко кеш и си вземи фейсова А4-ка с 2.0TFSI (там драмата с харча на масло я няма).

 

3.2FSI 4х4 и ръчна кутия няма да прави под 10-11/100 среден разход това с минимално градско и без много юркане.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва 17-20л. Няма да ги разваля каквото и да го правиш в града! 

 По голямо наказание от това да го вземеш ръчка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен автомата за града е задължителен. Ама извънградско нЕма значение. Пък и ръчката винаги е на "S" мОде. И при еднакви варЕли с еднакви мотори и мощности, ръчката бие :runningdog: Т'ва с "перАта" на волана тип Ф1 :hilezh: за "спортно" карАне си е ала-бАла. Вероятно има хора, които наистина могат да ги използват, ама ми се струва че те обикновенно се кефят на едни писти в немско. С едни коли, различни от двутонни кОчини с чипната тройка дизел:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kurty: точно, перата в повечето коли са за украса и гъзария, ползват се истински в коли като M2, M3, вероятно S и със сигурност RS моделите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-големият недостатък на тези мотори са веригите, разположени отзад. Не виждам никаква смислена причина да са там. Смяната в сервиз излиза, колкото 1/3 от цената на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 година пусках същото запитване и на мен ми препоръчваха 2.0тфси. При тоя постен пазар не намерих отремонтирано 2.0( всъщност само едно имаше с фактури за ремонта, но според мен не бе направен както трябва и се опитваше да се отърве продавача). Покрай мен имам колеги и познати, при единият гори 7-8 литра масло на 10к, другият спомена около 5 литра - говорим за 2.0 тфси. Взех си 3.2, куатро, автомат ( 6 степенен е при 3.2, по добър избор от строник според мен) и засега съм доволен. Една брава рециклирах, казанче антифриз (заради датчика в него) и една пластмасова тръбичка по охлаждането съм сменял за една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...