Jump to content

Мнение за конкретно S4 B9


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Едно S4 ми хвана окото и искам малко мнения преди евентуален оглед.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11682273369257385

 

Колата е от северна Америка т.е. трябва да се види инфо за удар/щети, но ако примем че не е имала сериозни ремонти и премеждия какво бихте гледали?

На първо четене ми харесва като spec/оборудване. Няма Дистроник, но не ми е "мъст хев". Щеше да е добре да има и хед-ъп, но явно не е Prestige трим и затова липсва.. Нещото, което би дало много червени точки е че МАЙ има S Спорт Пакет ако съдя по апаратите. Но как да се уверя? Предполагам трябва да гледам за някой код в багажника? Нещо по менютата дали няма да го подскаже? При БМВ е толкова по лесно - вкарваш ВИН и четеш..

S Sport Package:

  • Red Brake Calipers
  • Sport Adaptive Damping Suspension
  • Dynamically adjustable via Audi drive select w/-23 mm ride height from A4 standard suspension
  • Sports Rear Differential

 

Знам за проблема с кобилиците на този мотор, но не съм сигурен дали ще успея да го чуя. Евентуално мога да я закарам в Порше да я видят/чуят.

 

Също, някой има ли впечатления от тази автокъща? Изглежда са доста големи и вкарват яко от северна Америка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, kriss said:

Здравейте колеги,

 

Едно S4 ми хвана окото и искам малко мнения преди евентуален оглед.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11682273369257385

 

Колата е от северна Америка т.е. трябва да се види инфо за удар/щети, но ако примем че не е имала сериозни ремонти и премеждия какво бихте гледали?

На първо четене ми харесва като spec/оборудване. Няма Дистроник, но не ми е "мъст хев". Щеше да е добре да има и хед-ъп, но явно не е Prestige трим и затова липсва.. Нещото, което би дало много червени точки е че МАЙ има S Спорт Пакет ако съдя по апаратите. Но как да се уверя? Предполагам трябва да гледам за някой код в багажника? Нещо по менютата дали няма да го подскаже? При БМВ е толкова по лесно - вкарваш ВИН и четеш..

S Sport Package:

  • Red Brake Calipers
  • Sport Adaptive Damping Suspension
  • Dynamically adjustable via Audi drive select w/-23 mm ride height from A4 standard suspension
  • Sports Rear Differential

 

Знам за проблема с кобилиците на този мотор, но не съм сигурен дали ще успея да го чуя. Евентуално мога да я закарам в Порше да я видят/чуят.

 

Също, някой има ли впечатления от тази автокъща? Изглежда са доста големи и вкарват яко от северна Америка.

горе- долу почват от 25к$/ платена там / на около 110к км с чист талон и 1-2 собственика , а на 90к км с удър където и да по купето е ще е на доста различна цена  :) щото там не е евтино да се ремонтира ;) , но може и баба Хамериканка да е е ходила на рехабилитация или само до хипер-маркета :) а и с тоя червения салон съвсем не ме печелиш :) по добре е В8.5 на същите км и е по красива / според /мен отвън 

 

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло за цената съм съгласен, че е висока. Макар че в щатите не намерих под 30к USD, но тази е от Канада, а там са чувствително по-евтини, заради ниския CAD. Взех ВИН и открих колата че се е продавала в Словашки сайт 2022 за 35 евра на 86к км. Също така ми излезе 1 снимка от търг в Канада:

Явно удара е отляво или отзад. Километрите са и напълно нормални за кола от там предвид че последните 1-2 години почти не е била карана.

За салона и аз бих предпочел в черно, но цвета не би ме отказал. Впрочем на обяви малко вади очите заради високата яркост на снимките, иначе е доста по-приятен.

И накрая относно В8.5... слизайки от Ф10 никъв шанс да взема В8, пък макар и .5. Интериора просто е много ретро за мен. Но офенс както се казва :) 

2c2b92163906afbc2d6827fac3244bbd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е някакъв undercarriage. Търга е от преди 3 години, та малко трудно ще намериш снимки. Ако успееш да намериш какво е описанието на търга може и да стане ясно какво не е било ок.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, v140 написа:

Declarations: WATER DAMAGE

Давена е. Само кенефи, заеби. И то за много пари. 

 

https://ca.iaai.com/Vehicles/VehicleDetails?itemid=1340590&t=1623335511556

 

Ццц... благодаря @v140!

Преди 12 часа, zhelyazA6 написа:

Освен това, не е разрешено да регистрираш подводница....освен за части.

Доколкото разбрах е регистрирана, но наистина аман от "бизнесмени" в България...

 

Към по-запознатите: Всички ли B9 S4/S5 са ZF 8HP или има и такива с 7 С-троник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 

Казва, че произведените до 07.2019 имат проблем с кобилиците. Същият има няколко видеа за замяна на кобилици на S/RS 4/5 B9

Редактирано от vaskoni
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблематичните кобилици са от първата ревизия с номер 06M109417H и се слагат до 11.09.2017 ... по това време беше спряно поръчването на 2.9 / 3.0 от Ауди. Аз чаках 4 месеца за да мога да си поръчам моята кола.

 

Първите ревизирани са с номер 06M109417L 11.09.2017>> - 06.08.2018, вторите вече са с друг парт номер, мисля 0P2109417 06.08.2018>>

 

Ясно е, че първите са супер кашкавалени, вторите много по-рядко фейлват (Лонг Лайф смяна на масла и подобни), последните би трябвало да са най-допбри

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...