Jump to content

Гуми и quattro при Б7


jordanik

Recommended Posts

Здравейте!Знам,че темата е разисквана много пъти и попрочетох това-онова по въпроса,но все пак искам да се консултирам как да постъпя в моя случай.Есента едната ми задна,лятна гума получи балон след спукване и реших да взема нова.Сега купих нова гума от същата марка и модел,същият размер 235/45/17, същата шарка и я монтираха отзад на мястото на спуканата/колата ми е quattro/.Останалите гуми са на два сезона/около 25000 км/ и в доста добро състояние.При монтажа направиха баланс на двете задни гуми и всичко изглеждаше наред.При градско каране проблем с колата няма,но вчера се наложи да покарам с по-висока скорост и проблема се появи.При скорост в порядъка на 100-120 км/ч започва силна вибрация в цялото купе,сякаш колата ще се разпадне.След като подмина 120 км/ч нещата се успокояват и всичко се повтаря точно в този диапазон на скоростта.Та сега и на въпроса.Дали това поведение на колата се дължи на едната нова гума на задния мост,или просто баланса не е направен,като хората?Толкова ли е чувствително quattro-то към износването на гумите?Помня ,че ,като слагах 4-те нови гуми преди две години,три пъти правих баланс,докато го уцелят.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Моята сага ,за съжаление,продължава.Правих нов баланс на четирите гуми в "уж добро и проверено" място и.....НИЩО!Вибрациите малко понамаляха и се изместиха в диапазона 110-130 км/ч, но продължава да ги има и колата в този диапазон става нестабилна.Измерих дълбочината на протектора на новата гума и на останалите-новата е 8мм,другите са на 6мм.Чета в ELSA-та,че тези разлики са напълно допустими за quattro,но е факт,че преди да сложа новата гума със старата,дори с балон,проблем нямах.Ще се пробвам да направя и динамичен баланс на гумите някъде,но вече взе много да ми писва.

Давайте предложения къде могат да ми направят хубав баланс в София,или поне да ми  кажат какъв е проблема,за да не се получава?

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не е проблема в джантите.Същите джанти/оригиналните S-line 17-ки/,със същите гуми,даже едната с балон,си се търкаляха перфектно без вибрации.След като смених една от гумите с нова и ги пребалансираха,започнаха проблемите.Със зимния комплект гуми и джанти също нямаше проблем,което ме навежда на мисълта,че или все попадам на некадърни гумаджии,или quattro-то е много чувствително и тези 2мм в повече на грайфера на една от гумите не му "харесват".

Ако и след динамичния баланс не я оправят ще взема да си сложа пак гумата с балон😃😆

Някой има ли отзиви за Симо от Обеля?Гледам много го хвалят по форумите,че имал много добра техника и можел да работи с нея.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години борих подобна вибрация, след маса смени и въртели, се оказа паднала от кардана баланс тежест, малка, точково заварена ламаринка. Пратих го за баланс и така и си отиде навеса без вибрациЙ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...