Jump to content

Прекалено ниски обороти при палене


Recommended Posts

Здравейте!

80 В4 е колата, 2000кб 90 коня. Карам я само на газ, защото бензиновата помпа май изгоря /не работи въобще/, та я паля на газ и така си я карам, но от месец вече, като я паля сутрин оборотите са много ниски и ако не подавам газ докато позагрее, колата гасне...тоес тподавам постоянно малко газ с педала около 5 минути...после не гасне но ми се струва и, че е леко нестабилна работата на двигателя /има едно леко претрисане и прекъсване/...макар да съм сменил свещите, капачката и палеца.

Преди, като я запалех на газ, си държеше високи обороти, и постепенно после си ги намаляше, но сега като запаля гасне..дали е стъпков мотор, макар че ми казаха, че той не играе роля щом колата СЕ ПАЛИ И СЕ КАРА САМО НА ГАЗ?!

или дросел, или tps?

А иначе колата ис върви, няма проблем - нито придърпва по време на движение - набира много добре.

Просто паленето сутрин е...трагедия с тия ниски обороти.

Преди това като я палех на газ, стартира вендага на 1100 - 1200 оборота и като позагрее падат и се нормализират, сега стартира на 500 или 600 оборота и не ги увеличава..а ако не подавам газ докато позагрее, гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси! Ще го сменя, и без това е евтин турси мимгаз

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Някой знае ли, за какво може да е тази букса?! При мен нямам понятие защо е изключена?! Дали сама се е измъкнала...дали поради това са ниски и нестабилни оборотите ..🤔 Все още не съм сменил изпарителя ..

Тая букса и е под, зад инжектора виси така

 

кккк.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 24.05.2023 г. at 22:15, vladi написа:

 

Мерси! Това как така ми убягна от погледа...ще я мушна па дано да се пооправят оборитите ..

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@*
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladi Здрасти колега! Пропеснах да пиша, че след като мушнах буксата на място, нямаше промяна в работата на двигателя.

Както споменах, колата пали направо на газ и я карам само на газ...бензиновата помпа изгоря, или пък някое бушонче на помпата..

Остава или изпарителя да е тотално скапан и за смяна или стъпков мотор или tps?

Макар че казват че стъпковия мотор не играе роля при работа ан газ?!

Паля - оборотите са много ниски, около две минути подавам газ за да не угасне, после не гасне но поддържа променливи обороти , нестабилни ..леко притриса ..и явно не изгаря хубаво газта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Виж тпс-а дали дава нужните стойности. Не рядко и стъпковия мотор умира на тия коли (при АВТ той бута дроселовата клапа и играе роля и при работа на газ). Можеш за всеки случай да премериш и стойността на температурния датчик на студен мотор.  
Общо взето трябва да се проверят не малко неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladi тпс-а като му извадих буксата както си работи на газ, и колата се успокои, заработи нормално..но като не е пъхнат кабела в буксата не иска да запали ..

явно или стъпков мотор или тпс..хм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

@vladi да взема този дросел, гледам е даже с тпс-а, но сигурно няма да стане за моята, моята е 90 коня ?!

https://www.europartsbg.com/product/228024031

 

чак сега видях, продукта даже не е наличен 🤔

Редактирано от georgi711220
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladi Ще пробвам..

Вадя буксата на на тпс- и меря? При запален двигател или не? И какви са стойностите в норма знаеш ли? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А става ли да ида на ЕЛКОН да закачат колата и да се разбере, къде точно е проблема - дали стъпков мотор, или тпс, или нещо друго?

Нямам представа толкова стара кола 93г. , дали има възможност да се диагностицира на ЕЛКОН?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladi Благодаря!

Ще отида ..Само дано да може да се направи диагностиката колата като работи само на газ...че на бензин ..не работи - помпата май пак изгоря.

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@venko74 Това съм го опитвал - няма промяна.

Откачал съм акумулатора и за цяла нощ..

Нещо не работи - стъпков мотор или тпс...но трябва да се установи точно кое.

А колата работи само на газ..Ще видим на елкон дали ще установят проблема след като карам колата само на газ ..

Не ми се сменя пак бензинова помпа, изкара една година и изгоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...