Jump to content

Покупка на гуми All Terrain за Q7


Мурзилка

Recommended Posts

Здравейте, мисля да взема всесезонни All Tarrain гуми, тъй като ми се налага от време на време да карам малко извън асфалт - нищо фрапиращо, но все пак са черни пътища. Въпросът ми е какъв размер гуми да взема. В момента съм с 275/45/20 като се предлагат и от този размер A/Т гуми, но се чудя дали не са твърде ниски. Спрял съм се на Yokohama Geolandar, като тази гума се предлага в размер 255/55/18 и 235/60/18, като ще трябва да купя и джанти 18 за тези размери. 

Какъв размер гуми А/Т ще ме посъветвате да взема за Q7. Ако някой има опит с размер и модел ще съм благодарен да каже как е усеща колата на и извън пътя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е хубаво да минеш на 18-ки за All Terrain гумите - така ще се пази повече и окачването и джантите. Имай в предвид, че тези гуми са много шумни ако се кара по асфалт, не им се прави баланс и джипа няма да е толкова устойчив при над 90-100км/ч. Затова обикновено се слагат когато ще се кара офроуд, после се слагат нормалните гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Вярно, че е стара темата, ама ...

 

 On 5/11/2023 at 7:56 AM, VBI said:

... че тези гуми са много шумни ако се кара по асфалт, ...Затова обикновено се слагат когато ще се кара офроуд, после се слагат нормалните гуми.

Не бъркай AllTerrain с MudTerrain гуми.

 

On 5/11/2023 at 7:56 AM, VBI said:

... не им се прави баланс и джипа няма да е толкова устойчив при над 90-100км/ч. ...

Абсолютно невярно, особено за баланса.

От доста време карам точно такава Йокохама 265/70 R16 на Тойота-та и нямам проблеми и със скорост 150 km/h.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@royce 

Дай линк към гумите с които караш. На много места пишат, че при ниски скорости са ОК, но после стават шумни. А на някои All terrain гуми действително не може да се направи баланс и при високи скорости колата става нестабилна. Поне това съм чел по американските форуми, когато си избират гуми за джипките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI

С тези съм, но не съм ги купувал от този сайт:

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/3007012626722355/

 

Да, по-шумни са от чисто зимна гума, но не са толкова шумни колкото тези:

https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/3007012048743516/

А гуми с "тракторна шарка" въобще няма смисъл да споменаваме, защото те на асфалта нямат работа.

 

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...