Jump to content

Recommended Posts

Три лета карам с Pilot Sport 4/4S и тази година понеже е по-нов модел, реших да пробвам с Continental SportContact7. Карам ги вече близо месец и всичките ми настройки на колата от dynamic минаха на comfort и пак е по-твърда от 4S-а. Не, че е лошо да има обратна връзка, но тук е прекалено - друса да си ебе майката. За поведението на топло още не мога да кажа, защото е още зима, но на мокро тази гума не държи, вчера валеше и на един завой колата просто тръгна настрани (асфалта е нов). За мен тази гума е страшен боклук, и не бих си я взел повече, дори обмислям да взема нов 4S още сега и да разкарам това лайно. Това е моят горчив опит с Continental, с тях лично аз приключих. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа с тези гуми. Реално нов модел винаги може да се окаже скапан и да лежи на славата на предишните. Но за едно си прав, Пилот Спорт е много сериозна гума, не случайно истинските тупалки ги обуват с тях.

Редактирано от ma3xa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече се казва S5, но да, и аз имах намерение да я взема, но още не се предлага на пазара, освен като OE only. Нямат и намерение да я пускат на пазара скоро, но и 4S e брутална гума. Общо взето стигнах до извода, че Michelin е гумата за мен, а Continental-a e страшно дърво, преди 2 зими реших да пробвам и с TS860S и останах страшно недоволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с TS850 чимни и са доста добре. За летните заложих на ревютата и не сбърках. Макар, че като гледам 2-3 сезона макс ще изкарат тая Potenza. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някакво мнение за GOODYEAR EFFICIENTGRIP. Имам 2 чисто нови, не са качвани на кола. В момента съм с Pilot Sport 4S, уникална гума, но е време да ги сменям. Единствения минус за мен, е че е малко шумна. Та сега дилемата е да взема 2 GOODYEARара или отново да заложа на Pilot Sport 4S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя гудиър е класическа туринг гума, докато 4S  е перформънс такава.... нямат нищо общо като поведение.

 

Ако ти харесва как се усеща 4S-a не мисля, че ще ти допадне гудиър-а - той е да го търкаляш до Лидъл-а на пазар :)

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivo totev Efficientrip не е в класа на 4S, както каза колегата. 4S е UHP - Ultra High Performance, ако искаш подобен клас гуми на Goodyear трябва да вземеш Eagle F1 Asymmetric, към него нямам наблюдение. За какъв размер и на каква кола ще ги слагаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Бако Мецан Колата ми е А4 В9 Allroad с мъртво роден дизел, не предразполага за гума като 4S. Никога не съм пестял от гуми и спирачки, затова и е обута така. Размера е 245/45 18. Често ми се налага да минавам планински проходи, Michelin-на се държи супер, колата не е мръднала на сухо и мокро. GOODYEARара ми го натресе мой приятел, не му трябвали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не караш екстремно взимай още 2 гуми и пробвай GoodYear-a, не би трябвало да е лоша гума. Не е като избора да е Nexen или Michelin. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.06.2023 г. at 8:17, Бако Мецан написа:

@ivo totev Efficientrip не е в класа на 4S, както каза колегата. 4S е UHP - Ultra High Performance, ако искаш подобен клас гуми на Goodyear трябва да вземеш Eagle F1 Asymmetric, към него нямам наблюдение. За какъв размер и на каква кола ще ги слагаш?

 

На 4S съответства: Eagle F1 SuperSport ... въпросните Goodyear се държат стабилно. При екствемно спиране сцеплението е брутално уви на нашия "асфалт" има верятност за поднасяне ... просто нямаме читави пътища.

Ето и едно ревю.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тоя тъпак с тия ревюта ме подлъга да взема боклуците с който карам в момента. Нищо обективно няма в неговите ревюта, всичко е кой колко пари му е дал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Двама колеги това си купиха континентала след 4S и идвамата са със много добро впечатления. Единия кара S4 B9 другия Golf 7 и често ходи на ако има значение  киограмите. Аз съм тотален фен на Мишлена, но след техните впечатлния може би ще пробвам и аз догодина. Ама знам ли :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Изхвърлих скапания Continental, в интерес на истината като се изключи бруталното друсане като стане много жега гумата държи, но е мега некомфортна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...