Jump to content

Прехвърляне на Audi a6 c7 през нотариус


Recommended Posts

Здравейте, планирам да закупя ауди а6 С7 3тди 245 коня, някой може ли да ме ориентира колко би струвало прехвърлянето в нотсриус?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са много пари за прехвърляне, обикновено се пише че автомобила е закупен на ниска цена, примерно за 1500лв,и прехвърлянето излиза около 100 150лв, но това зависи от нотариуса, миналата година купих ауди а4 б5 2.8 193 коня, и прехвърлянето ми излезе 100лв в Плевен, но това колко коня е колата незнам дали има нещо общо с прехвърлянето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Застрахователните компании ги оценяват, не можеш да пишеш каквото си искаш. Така е вече поне 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Аудито го купих за 5300лв, а нотариуса писа че е 1800, при застрахователи нямам спомен да сме ходили, само че май не платих 100лв а 180, грешката е моя, да не забравяме все  пак че живеем в България и тук всеки си прави каквото си иска.

Редактирано от FEN_NA_TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е било преди по-малко от 5 години ходил си при застраховател и са ти извадили бележка че струва 1800. Винаги е така, защото това е максималната сума която застрахователя ще плати от ГО и затова техните оценки са значително занижени. Застрахователните фирми са тези които могат да правят каквото си искат. Аз и ти - не.

 

Не знам точно кога се въведе това изискване да се оценява от застраховател, но през септември на 2018 г. когато последно купувах МПС вече го имаше.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да идеш до всеки клон на SDI например и да питаш. Само за устна справка няма да ти вземат и пари.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Vladidk said:

Имате ли представа за колко може да оценят А6 С7 3тди 245 коня, 2012 година?

Нотариуса ти прави справка на място и може да ти я пише на най ниската цена от обяви на подобна кола , а може и да се пише че е за части и я пишат на 1-2000лв ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, vle4ugoto said:

Нотариуса ти прави справка на място и може да ти я пише на най ниската цена от обяви на подобна кола , а може и да се пише че е за части и я пишат на 1-2000лв ;) 

Това след като ми е оценят при застраховката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 minutes ago, Vladidk said:

Това след като ми е оценят при застраховката?

няма нужда да ходиш в сди - примерно и да ти вземат 30-40 лв , звъниш на нотариуса и питаш прави ли оценка на кола за прехвърляне . Аз не съм чувал нотариус да не го прави , ама звъниш и питаш . Нотариуса или някой негов работник по време на сделката влиза в нета гледа годината на колата и ти я пише на най ниската продажна цена , а както ти казах може да се пише и за части , така правят не малко автосалони :) ама ти си преценяваш 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой няма да му вземе 30-40 лева само да погледне в компютъра една цифра. Спомням си че на мен ми казаха колко ще бъде даже и преди да ме питат дали искам да я формулират и напечатат.

 

Също и не може да се пише за части, ако колегата ще я купува за да я кара. Нотариусите отдавна ги свързаха с електронната система на КАТ, както и тази на общината.

 

Според този сайт на нотариус в София: 

 

930872759_.png.55f677a95ca9303f2ef0c2a2e75fc8c4.png

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...