Jump to content

Audi A3 1.8 достижима мощност/как да я увелича?


AudiA3rs

Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам Audi A3 1.8 8l от 1997 година, тоест води се първа генерация на Audi A3 с код на мотора AGN, 125 к.с. въпросът който имам към вас е следният, възможно ли е този мотор да се пипне и да стане около 200 к.с. с цел по-добра динамика и ускорение? Ако това е възможно очаквам с интерес да прочета вашите насоки колеги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Предполагам, че е така, но идеята ми е да се пипне тази която имам в момента. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.06.2023 г. at 16:48, AudiA3rs написа:

възможно ли е този мотор да се пипне и да стане около 200 к.с.

с к`ви парИ разполагаш?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не съм си определил точен бюджет, но определено не бих дал пари колкото за две подобни коли например, просто търся по-добра динамика, нямам намерение да искам да правя този автомобил състезателен 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя мотор да го добуташ до 200 катъра, ще купиш още една като твойта, а дотам пътят е осеян с мноооого засади, пропадЪци и нервни сривове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Сложи спортен филтър и разкарай крайното гърне ( Замести го със някое което е широко  ). Можеш да махнеш средното гърне и катализатора също, но колата ще е много шумна. Можеш да и сложиш чип и да обогатиш горивната смес, но според мен не си струва, понеже ще ти излезе 300 - 400 лева за чипа и тунинга за 20 - 25 коня. Но ако комбинираш с подобренията по изпусквателната система и улекотиш колата със 30 - 60 килограма, можеш да постигнес този вървеж.   

 

За да я улекотиш може да махнеш или замениш седалките в купето с по-леки. Радиото и тонколоните също могат да си заминат. Можеш да вземеш по-леки джанти за колата. 

 

Цялата идея е много тъпа, но ако не разбираш много от коли е добра като ориантир за какъвто и да е проект. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подвеждай автора и други, които биха прочели темата. Чип на атмосферен мъртвец не дава 25кс. Подобрението е в рамките на 10%, което прави по-малко от 15кс, а реалистично - под 10! Колкото и да олекотява и да прави промени по изпускателната система, тази моторетка просто няма потенциал за нищо. Ако целта е да се хвърлят 1000лв за увеличение на мощността в рамките на 15-20кс, то по-добре да си търси цял мотор 1.8Т и да прехвърли всичко заедно, което е не по-евтино начинание.

Правилният отговор е даден още в началото на темата - продава тази и купува такава с правилният двигател.

 

ПС Да не захващаме темата, какво трябва да подобрява по окачване и спирачна система, ако търси динамика и скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...