Jump to content

Леки гърмежи от ауспуха..


Recommended Posts

Колата е Б4 АБКдвигател, Ловато изпарител.

Вчера забелязах гърмежи в ауспуха ?

Не гърми силно.. обаче, като свалих от 4та на трета без газ, при спускане и при около 3800 оборота на 3та се чуха няколко припуквания от ауспуха.

Не силни гърмежи но успях да ги чуя, понеже до колата имаше опорна стена покрай пътя която отразяваше звука и бях свалил прозорците.

Въпроса е защо се получава ..поради бедна, богата смес ли е ?? Запалването ли е проблем.. или пък мембраните на газовото не са наред.

Колата си върви нормално направи спокойно 180 на магистралата на газ, харчи нормално. На тихи обороти е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти работи вероятно системата за принудителен празен ход. Не е проблем по принцип.

На старите карбуратори ставаше такъв ефект. Това е от горивото за празния ход което на високи обороти изгаря когато си иска и затова на по-учените коли го спират.

А пък на ГАЗ не го спират защото е еФтино. И нека си гърми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си много внимателно запалителната система.Свещите на газ е препоръчително да се сменят по често

отколкото на бензин.Аз лично съм по доволен от 1-полюсните.Възможни причини могат да бъдат бедна горивна

смес ,по късно запалване свързано с неизправни вакуумен и центробежен регулатор /ако имаш такива/.

При мен имаше нещо подобно преди време,но аз доста бях позавинтил кранчето и карах едва ли не само на

въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това гърмене го има само на газ,защото на бензин при спускане на скорост или при твоя случай, бензин не се подава към двигателя,а като си на газ -газта си отива в мотора постоянно независимо в какъв режим е колата. Смени си гърнетата с нови и ще се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ предварението на запалването трябва да е с около 5 градуса повече в сравнение когато двигателя работи на бензин. Газта "гори" с по-дълъг пламък и от това се получава припукване в гърнетата при връщяне на предавките или на газта на скорост. По-принцип не е много фатално защото припукването е леко и не би трябвало да повреди гърнетата. Иначе подкрепям колегата, че се получава и от неизправна запалителна система - капачка, палец, кабели, свещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бенз няма никакъв проблем (ППХ сработва).. но газовото ми е нормално а не инжекторно и няма ППХ. (принудителен празен ход)

Значи свещите са ОК, гърнетата са горе долу добре. Сместа не знам дали е бедна.. вдига 180 по километраж на газ и пускам педала щото нагоре си е страх.

Имам си и ТАП за ъгъла на запалването но човека който ми го монтира каза че на високи оборотни режими не е насторено да прави много голямо изпреварване.

Преди 1 месец ми правиха центровка и от тогава не я бях вкарвал в такива обороти при спускане, нито съм карал до стена за да ги чуя тия пукания.

Кабелите и дистрибуторната капачка не съм проверявал. (На външен вид кабелите и капачката са ОК, дори отварях дистрибуторната капачка да я позачистя от прахоляк преди 1 седмица )

Ако ида на диагностика дали могат да ги проверят?? Или ще включат компа и ще ми кажат че ламбда сондата ми е скапана (всъщност това ние много добре го знаем )

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите и капачката ги виж по възможност при пълна тъмнина и запален двигател,ако не си го правил до сега.

Форсирай мотора и наблюдавай за светлинни ефекти,които ти пожелавам да видиш само ако си на дискотека. :rolleyes::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да си кажа.

Смятам че нямаш никакъв проблем. Щом се подава гориво на високи обороти и то малко така става. Не успява да изгори добре в цилиндрите и гърми в ауспуха като се посъбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да си кажа.

Смятам че нямаш никакъв проблем. Щом се подава гориво на високи обороти и то малко така става. Не успява да изгори добре в цилиндрите и гърми в ауспуха като се посъбере.

именно.... два пъти ви го каза човека, вие пак - запалителна система и това си е.... и ми е интересно да видя газова с ППХ... :rolleyes: Особено за АБК мотора, какъвто карам и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мога да добавя нищо(та нали твойте съвети и напътствия от една друга тема за мен са като 10-те божи заповеди :steinigung:), но това ми звучи много логично.

Аз проблема го решавам като когато ми предстой голямо спускане минавам на бензин и така ППХ сработва и реализирам даже икономия..., защото на газ подаването на гориво не спира.

Ще се заслушам обаче дали и при мен го има този проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...