Jump to content

Чип тунинг на А4


Recommended Posts

Вие паци немате ли си да си играйкате с тех. :P:D

Естествено, че се "нагаждат" чек-сумите.

Само дето всеки модел ЕКУ има различна чек-сума.

Както как ще вземат една програма, от едно ЕКУ и ще я забодат на друга.

Даже ми предлагаха програма за настройка на ЕКУ-та. Много юзър-френдли.

Малко да поназнайваш и си у кереча.

Но там можеш да си попипваш турбинката, интервалите и дозите на дюзите,

съотнешение въздух/гориво и всекакви параматери които влияят на работата.

И е само некакви 2000 ЕВРО + 900 всяка година за ъпдейти, съпорт и 100 пре-мап.

До тук добре, само дето като вземеш да побутваш тук и там,

без да познаваш из детайли параметрите на отделните компоненти, ко се получава?

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как какво се получава?

МАЙСТОР!

След 5 гръмнати мотор ще си батка и ще те пишат по форумите че си ЕДИНСТВЕН. :hilezh:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ми беше с предно щях да я кача на дино. Но сега ако го направя цената ще ми е 2 пъти повече от чипа. А съм доволен. Колата определено върви повече. На предишната кола слагах скъп чип и пак бях толкова доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те разходите които си направил за установяване и решаване на проблема,да предявиш претенций те да ти ги платят,защото вината е тяхна,а може и компенсация някаква.Ако не може да ги посъветваме по друг начин! Аз лично съм оставил в тая фирма около 5 бона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

защо се е получило така... има много възможни причини за това . Да зяпочнем отначало - това АУДИ А4 1,8Т се управлява от BOSCH Motronic 7.5 , като големината на файла е 1мб , за разлика от предшествениците си - 512кб до 256кб за АГУ мотoрите.

В този ред на мисли да объркаш файла е доста трудно, камо ли за професионалист . По въпроса за чексумите - да, има вариант да запали и с друга софт версия , но неминуемо се появяват проблеми - премигване на чек лампата , неравномерен празен ход, сечене при ускорение и тн . Точно с такава кола имам и доста интересна случка - при този модел чексумата се изравнява на няколко места, не е една за целия файл. При въпросната А4ка се получи много странно нещо - при програмирането на чипа в една от картите за гориво се получава объркване и въпреки това колата запали !! Това объркване в последствие се оказа , че е станало при архивацията на файла, както и да е факт беше , че дори с частично объркана чексума колата запали... По-добре да не беше палила в случая защото при ускорение забиваше супер бедна смес и вървеше на тласъци . Както и дае , видя се проблема , оправихме го веднага и от тогава колицата си върви безгрижно . Покрай тази случка разу4их доста добре точно този модел - в целия файл всички горивни карти са повторени няколко пъти , в зависимост от топлинните режими и тн . При различните софтуерни версии (дори при еднакъв ЕЦУ номер) има доста сериозно разминаване на позициите на тези карти в самия файл. При наличие на такова разминаване е възможно това да се отрази на перформанса , в смисъл ЕЦУто не обработва правилно постъпилите сигнали от ламбда сондите, дебитомера и другите датчици ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , благодаря че взимаш отношение в тази тема, защото знам че се занимаваш с това, а на мен още не ми е даден еднозначен отговор кво точно е станало. Между другото от тези проблеми които описваш, при мен нищо такова нямаше. Празен ход съвсем нормален, колата вървеше повече от първоначалната версия, разход изключително приличен и аз затова почти се бях примирил че колата може толкова. Дразнеше ме малко че ускорява прекалено равномерно, но си казвах че А3 /предишната ми кола/ е по-лека и т.н. Въпроса беше поставен не защото колата не е вървяла, а защото смятам че като платиш /доста пари/ за нещо е редно да получиш на 100 % това което е било оферирано. И още затова че се навъдиха много хипер чипъори, които имат наглостта дори да твърдят че дават гаранция. :) Та ми стана много интересно за ква гаранция става въпрос ако поради обеднена смес гръмне мотора. Ще ми върнат парите за чипа ли? :steinigung:

Проблема идва в това че въпроса е принципен. Аз бих могъл да се оправя при проблем. Бих могъл да заделя и известна сума и псевдо-чипъора да се събуди с натрошени ръце и крака. /Да ви призная това е възможно за смешно малко пари - не повече от три-четири чипа :bia: / Но да си представим как някое соколе е събрало последни кинти да си купи някоя А4 95г. и въпреки по-високата цена е решил да направи уж качествен чип. Ми ако стане проблем при такъв човек /а те не са малко/, това означава колата да се замрази до следващи /неясно кога постъпления/ и човека да го издуха, ама адски гадно, защото някакъв боклук не си признава че не вдева нищичко, а се е отдал на баткаджийство. Та общо взето това беше идеята на тази тема. И това че не е сериозно да се пестят 80 или 160 лв за дино, щот може да има проблеми за доста повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те разходите които си направил за установяване и решаване на проблема,да предявиш претенций те да ти ги платят,защото вината е тяхна,а може и компенсация някаква.

Подкрепям. После с тия 400лв, на НИМ с бирички и мезета. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеделник им казах че ще отида да ги видя. Много са готини като започнат да се чудят, озадачават, изненадват и подобни простотии. А и от темата за парите бЕгат като леФскар от среща с финландски отбор. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да има някой, истински чип за АЕБ мотор, че тоя моя е некъв мноо шантав за 200 лева е и нещо гаден мяза... само за тест ако може да пробвам и ако ми хареса да го мислим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да има някой, истински чип за АЕБ мотор, че тоя моя е некъв мноо шантав за 200 лева е и нещо гаден мяза... само за тест ако може да пробвам и ако ми хареса да го мислим.

Дай ноимер на ECU-то и номера на лейбъла върху чипа па може и да те огрее :eusa_liar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Съветвам те разходите които си направил за установяване и решаване на проблема,да предявиш претенций те да ти ги платят,защото вината е тяхна,а може и компенсация някаква.Ако не може да ги посъветваме по друг начин! Аз лично съм оставил в тая фирма около 5 бона

Човече, това само за чип-тунинг ли?!

А случайно да има някой, истински чип за АЕБ мотор, че тоя моя е некъв мноо шантав за 200 лева е и нещо гаден мяза... само за тест ако може да пробвам и ако ми хареса да го мислим.
Ти са к'во - сглобихте едно вървящо А4 4х4, сега и второто май върви по същия път :respekt: ... Направо си основете OS & JS Racing Club, аС шъ се кандидатирам за чуен. И дано да ме приемете с тромавата ми 605-ца. :huh:B)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...