Jump to content

Проблем с превключването на скоростите.


SunShine

Recommended Posts

Проблема е следният:

Когато превключвам от първа на втора не влиза както трябва.

Дето се вика със сила малко я вкарвам, колега сподели че може да е тампон на двигателя.

Това ли е проблема или някъде другаде :hilezh: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятни причини.

1. Съединител.

2. Хидравличната система на педала на съединителя.

3. Карето на връзката между лоста и скоростната кутия.

4. Тампон на двигателя.

5. Ябълката на скоростния лост.

6. Маслото на скоростната или самата скоростна кутия. (синхронизатор за 2ра)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене проблема беше в разхлабеното болтче, което притяга карето на щангата под скоростния лост към скоростната кутия.

Ако не ти е проблем - провери го.

Редактирано от dimhab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от тампона-поне не левия ... при мен беше скъсан и въпреки всичко нямах проблеми със смяната на предавките :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го правеше старото ауди, и само към втора. Малко се оправи след смяна на масло но не стана както си трябва, така и не успях да разбера от какво е, няколко човека я гледаха (без да отваряме кутията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го правеше старото ауди, и само към втора. Малко се оправи след смяна на масло но не стана както си трябва, така и не успях да разбера от какво е, няколко човека я гледаха (без да отваряме кутията).

Всички явно са така и старата и тая 2-ра леко ми тегавее, малко с напън трее я вкарвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички явно са така и старата и тая 2-ра леко ми тегавее, малко с напън трее я вкарвам.

Ами аз съм сядал в няколко коли, който се превключват много чисто, примерно на BECKO е идеална. Може би щото мойта се оказа че е имала челен удар :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се заиграх малко за да намеря някаква последователност и установих следното:

Когато превключвам на загасен двигател скоростите влизат като че ли по-добре (по-меко).

Но когато карам автомобила е понякога трудно понякога си влизат нормално.

Възможно ли е съединителя да е проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен съединителя чак се чува в купето (при натиснат педал ) , но с превключването нямам проблеми....... Дано не се окаже синхронизатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е на загасен двигател да влизат без проблем, когато лостовата система е наред. Ако е от съединител, който не отделя добре, ще го прави на всички скорости, особено на първа и задна. Ако проблемът е само на една скорост, най-вероятно е да е от пакета на тази предавка, типичен случай е износен синхронизатор.

Към колегата Флобер: Когато натиснеш съединителя, и се чува шум, това е лагер.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...