Jump to content

Как си монтирах стандартни говорители в задните кори на А3 (8L1)


stevek

Recommended Posts

 

С тези фланци на предните врати, много трудно се побират  13 см говорители. На повечето им опират гофрите във фланеца а ако не, опират отзад във вратата. Аз си изпатих така с едни говорители и после нямаха слагане и след това реших да дам оригиналните за поправка и станаха като нови.

Редактирано от dobref
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 3/4/2017 at 12:46, dobref написа:

Аз си изпатих така с едни говорители и после нямаха слагане и след това реших да дам оригиналните за поправка и станаха като нови.

Къде ти ги ремонтираха и колко ти струваше?

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
На 3/5/2017 at 21:14, dobref написа:

Взеха ми по 10 лв. на говорител. Това е крайния резултат...

 

 

Колега, гледам че си от Велико Търново, ако може да споделиш къде са ти ги правили, понеже искам да си сменя и аз предните, а пък задните ми хич ги няма и търся някой аудио майстор да ми ги направи.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Продавам 2 оригинални Нокиа в перфектно състояние. Свирили са до последно с оригиналния плейър.

 За 20 лв. Общо ако някой има интерес да пиши на л.с.

 И този който е сменял гофрите на колегата се е изгаврил яко. Какви са тези снадки на гофрата, тя трябва да е цяла. Като няма подходящ размер да не ги сменя.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш по-добре, 20-годишни свирили говорители, с лепнещи гофри пред скъсване.:hilezh:

Явно е бил инцидентен ремонта с снажданите гофри. Същият човек ми прави и на мен предните говорители + говорителя на буфера, като на него му сменя и част от електрониката. Не е снаждано нищо, всичко свири идеално, въпреки че същите гофри не се намират никъде и се слагат възможно най-близките като размери. Тука имаше някакви разбирачи, плямпащи, че ще се съсипе звука, като не е с абсолютно същите гофри даден говорител. Нищо подобно, още повече при умялото озвучение като това на Нокиа и HAES, които ги надсвирват и най-долните говорители от технотата. Системата си свири добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С изумление останах като смених с по голям размер оригиналните Нокиа. За размера си свирят доста добре. Явно са сметнати за обема на вратата. Докато се усетя, че трябва да изрежа още малко изолацията, Морелите 16.5 не свиреха така добре в началото, но след това изкараха звук който очаквах.

 А колкото до състоянието на оригиналните ми, мога да твърдя, че е перфектно за годините си. 

 С така направеното от въпросния майстор, не бих му дал и стотинка, просто ще му ги подаря да им се радва на майсторлъка.

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя говорител(двуканален) от фабричния буфер на ауди го пратих на колега в Сливен да рециклира мембраната. Направи ми го и съм доволен. Мога да дам координати на момчето на ЛС ако някой желая да се свърже с него за консултация.

Редактирано от Xpl0d
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 6.05.2020 г. at 18:14, Xpl0d написа:

 

Колега можеш ли да ми пратиш на лично телефон на човека и колко ти струваше 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...