Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Гумите са в ценови диапазон от 103-120 лв. по цени в интернет и за размер 195/65 R15 91T. Лично аз съм карал ДЕБИЦА ФРИГО 2 на Пежо 405 и се държаха в пъти по-добре от LASSA :nixweiss:

Но пък тази дебица не я харесват от ADAC.. също и BARUM-a

Моля ако имате други предложения, все пак да се съобразите че темата е за бюджетни гуми. :lupe:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

FULDA KRISTAL MONTERO2

Сложих ги преди 3 седмици и вече имам впечатления. С една дума - заложете на по-висок клас гуми. Бях с алпин на мишлен които ми се струваха шумни, но май жертвах шума за стабилност. Фулдата се огъва сериозно в завой и се наложи рязко да си променя стила на каране. За малко да се пребия на завой който ми е познат до болка... Не знам дали си внушавам, но ми се струва, че и със спирането имам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото някой карал ли е KUMHO KW17? Някои хора са доста доволни от други форуми..

От ADAC също не я харесват много много..

KW17.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо веднъж не разберете'че зимни гуми правят северните страни.Забравете разни турски и корейски и тем подобни боклуци.НИКОГА ЛАСА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KUMHO не са лоши, на светлинни години са пред LASSA :hilezh:

Обаче нямам опит със зимни KUMHO.... Един колега сложи този модел и за сега е доволен, ама той преди това имаше някакво турско пирели, дето даже и балансирано колата имаше вибрации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за FULDA. Не за друго, шарката много ми допада. Не съм ги карал, щото съм си фен на Gislaved Nord Frost, обаче колега си сложи такива и засега отзивите са добри. Поне на кал се държат перфектно. Иначе мнението ми за марка гуми като MATADOR примерно е :hilezh:

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три зими бях с Fulda Cristal Montero 2 - за тях мога да кажа ,че на сняг са добри,но на мокро хич ги нямаше.Сега сложих Sava Eskimo но все още е рано за впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебица Фриго,е уникално добра зимна гума-лични впечатления,Матадор,на служебната зехме.. -също добри впечатления,на дъжд е много добър матадора... за сняг,нямам идея още.. За Малоята-Креста.. впечатления лични нямам,но докато се занимавах с тия неща,хората предпочитаха Фриго,пред креста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BF Goodrich и Kleber са добре, но Fulda бих казал не. За информация вижте последния брой на Ауто Билд. Там зимна Fulda тествана на сняг дава същите резултати като лятна гума. На служебната имах Debica Frigo и да ви кажа съм доволен - то пък и нямаше никакъв сняг миналата зима ама. Иначе сега карам мойта с Pirelli Soto Zero като това ще е втора зима. Добри са и не са много скъпи - около 150лв. По добре да дам 20-30лв. отгоре за гума и да знам че е малко по добра..

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sava Eskimo S3 :steinigung:http://www.vbox7.com/play:ba799255

Не само заради снега,а защото много добре се предсавят и на мокро,а в София зимата си е доста мокричко :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Малоята-Креста.. впечатления лични нямам,но докато се занимавах с тия неща,хората предпочитаха Фриго,пред креста...

Ми как няма да предпочитат Дебицата като е с 8лв по-евтина. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми как няма да предпочитат Дебицата като е с 8лв по-евтина. :steinigung:

Е де, всичко е на основата на лични впечатления , ще пробвам и Малоята-Креста и тогава ще се изказвам.... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си напазарувах 195/65 R15 за по 105лв Гиславед EuroFrost 3

Е ти ще останеш наистина доволен според мен. Стига да имаме яка зима де. Щото иначе ше береш ядове, това са гуми за баш-зима. И там са ненадминати. Само дето на сухо много се гънат и са нестабилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MALOYA CRESTA 220 ми се губи нещо от класацията.

А,какво ти е мнението за нея че си взех такива за тази зима?Инак според мен от горе изброените гуми,не ме радват матадора,барума и фулдата,останалите ги считам за добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MALOYA CRESTA 220 се принудих да си взема след като бях решил да карам с Годрич нам си к'во..., 2 зимни отпред(а отзад летни), та на дъжд и въобще мокро се представиха доста зле, затова си взех и 2 Малоя за отпред а Годрич-а е отзад, и сега съм доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадах се днес от Гудрич-а, мислех ги за качествени гуми, точно този модел сложиха на служебната бангия - ами не държат добре на сухо...

От Матадор имам твърде неприятни спомени, с почти нови зимни Матадорки съм се въртял като пумпал на сняг без лед... оттогава марката е мъртва за мен.

Барум не е лоша гума, за конкретния модел нямам впечатления...

Дебицата знам, че е добра точно тази.

Останалите - нямам идея :hilezh:

Лично бих събрал малко повече и бих избирал между Гудиър и Дънлоп :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На жената Тунгото е обуто със Debica Frigo 2,спрямо цената са отлични.Солидно поведение на мокро и сухо,за сняг всеоще нямам впечатление.

Определенно си заслужават парите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...