Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Аз точно от Фриго 2 (14') бях много доволен на старото Ауди, и то най-вече от поведението им на сняг - спомням си от къде минавах - като Джипара бех..., ама после ги нямаше въобше в класациите за 15'(по-важното - нямаше ги в склада на Руди :D ) като си купувах Малоя-та...

Та Фригото после така си и замимнна, продадох ги тук на колега от форума по 45лв. парчето :hilezh:

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Предлагат ми Клебера с джанти за 260 лв. с монтаж и всичко за 2 бр. Офертата е ОК, обаче се чудя дали са добри тия гуми....

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с КЛЕБЕР.Втора зима съм с тях и ми изглеждат добре.Но аз карам малко и от скоро имам колата.

И аз карам с Kleber. На Румстъра сложих Kleber Krisalp HP, 185/65/14 на цена 88 лв/бр в "Диана".

Засега съм много доволен от тази гума, нищо че още не съм я тествал на сняг. Поведението й на пътя е в пъти по-добро от заводските МЪКАдорки.

Kleber са към Michelin Group и ми се струва че като съотношение цена/качество са едни от фаворитите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти ще останеш наистина доволен според мен. Стига да имаме яка зима де. Щото иначе ше береш ядове, това са гуми за баш-зима. И там са ненадминати. Само дето на сухо много се гънат и са нестабилни.

Хихихих :hilezh:

Тези са ЕуроФрост, а не НордФрост и са малко по- твърдички, съобразени са с нашите условия, бла-бла... :hilezh:

Иначе Кордобата баща ми ще я кара втора зима с НордФрост 3 и мога да ти кажа, че приказките за бързо износване като няма сняг, за нестабилност и т.н. са митове. Колата е супер стабилна, помниш миналата зима колко малко сняг имаше- не са се износили видимо и са в отлично здраве. Именно затова си купих и аз Гиславед :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си напазарувах 195/65 R15 за по 105лв Гиславед EuroFrost 3

o633286405985312500.jpg

Кога ги напазарува? Тия от Диана ги чакам вече близо две седмици да ги заредят /този размер/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших и взех КЛЕБЕР! Мога само да кажа: ;):bia:;)

Гумите се държат перфектно на сухо и мокро, при това са още с таралежчетата!! При изминати над 50 км градско забелязах че нито едно таралежче не се е откъснало!

Пробвах на ръка да откъсна някое - не става, оказа се че каучукът е доста жилав и не може да се откъсне :hilezh: Направо се изплъзва :ph34r:

Ще ги видим как са на сняг, но според ADAC това е най-силната им част...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших...

Гумите се държат перфектно на сухо и мокро...!! При изминати над 50 км ...

Лелеее, ти яка статистика им навърте. Пиши у АДАК да те вклУчат у бета тестерите.

А при -30 как са?

А при + 25?

А на пясък?

Знам че те бива! ДАВАЙ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,какво ти е мнението за нея че си взех такива за тази зима?Инак според мен от горе изброените гуми,не ме радват матадора,барума и фулдата,останалите ги считам за добри...

Извинявай че забавих отговора си.

Не съм експерт по гуми но когато правих проучване преди две години нещата седяха така:

ДЕБИЦА е чудесна зимна гума за дълбок сняг. Едър грайфер (всеки го може). Износва се кошмарно бързо на топло. Малка площ на контактната пътечка.

ADAK дадоха на Малоя 2 звезди (размер 175/70/14) а на SAVA ESKIMO 1 звезда. Другите не участваха. Изобщо.

Малоя се прави някъде по руските републики и руснаците са много доволни от съотношение цена /качество. Пък нали знаеш каква е зимата в Русия и на север?

За мен руснаците са експерите в зимно каране които не са богати (като българите) и пестят парите си.

От друга страна Малоя беше символично по-скъпа от "лидерите" по евтинджос (а никак не си падам по най-ниската оферта). Примерно 10 лева.

Така че това беше моя избор. Надявам се да останеш доволен.

Аз отзиви не мога да дам защото съм дрът лададжия и се качвам навсякъде през зимата и с летни "пластмасарки". :rolleyes:

Зимната гума е за гъзета ма нали и аз станах... ;)

Пак ще ги бракувам на 6 години и 3000 километра. Тъжно, но факт. :bia:

---

Темата когато съм ги взел.

Защо така е станало.

Малко съм обстоятелствен ама въпрос на стил. ;)

----

За да довърша мнението по темата:

KLEBER/BF GOODRICH/FULDA/SAVA/DEBICA/BARUM/MATADOR

Бих препочел по начина както са написани.

Клебер - стара марка, вярвам че го могат.

Гудрич - пробвани от много хора. Поне летните.

Фулда - доста рекламирани. С резерв.

Сава - ако няма друго.

Дебица - ако закъсам.

Барум (зимна, защото карам летни и са добри но модела е специален) - за подарък.

Матадор? НЕ ЩА.

Горенаписаното е без личен опит от каквото съм прочел. Обичам да чета. ;)

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BF Goodrich също са стара марка ;)

Доста добри гуми правят за OFF-ROAD, освен това заедно с KLEBER са към консорциума на MICHELIN.., но по-евтината алтернатива ;)

Просто за зимните никой нищо не е казал или тествал, освен един познат преди години и от тогава купува само BF GOODRICH (кара мрецедес Е-клас, 1996 г.) , но ще се въздържа от коментар... Може би са 99% еднакви с този KLEBER, като гледам шарката е доста сходна..

Клебер зимни съм карал доста км. но на бус, държаха се повече от добре, да не кажа перфектно, при положение че пътувах по европата ноември - декември 2003-та... в снегове и ледове.. (абе из Европа пътя беше по-проходим, но като тръгна за София от СЗ до магистралата в 5 часа сутринта няколко пъти съм карал по лед като стъкло, а веднъж и по неутъпкан сняг)

Специално за тозн модел na КЛЕБЕР - ами доста е мек и самата гума не е тежка, страните не са дебели (яко найлон вътре :rolleyes: ) - типично за повечето гуми по технологията на МИШЕЛИН. Ще видим как ще се представи, но всичко изглежда обещаващо... DOT 30 07, цена 110 лв. парчето - не ми се даваха повече. Ако ми харесат ще си взема и за отзад.. по-нататък :bia:

За мен руснаците са експерите в зимно каране които не са богати (като българите) и пестят парите си.

Ами пестят ами, знаеш ли колко водка се изпива с тия пари? ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоя се прави някъде по руските републики и руснаците са много доволни от съотношение цена /качество.

Мечо, тука си се изказал крайно неподготвен. От Холандия пристига Малоята(за България) и документите на една доставка съм ги гледал лично при вносителя. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мечо, тука си се изказал крайно неподготвен. От Холандия пристига Малоята(за България) и документите на една доставка съм ги гледал лично при вносителя. :)

Ами това е възможно.. по принцип ако е изнесено производството някъде в страна "Y", заводът "Х", производител, не ги изнася направо за съответната страна-пазар, а ги изнася за странтата където е управлението на фирмата (в случая Холандия)... там се засклаждават и после се изнасят към страните където ще се продават...

Това е масова практика и се прави защото в заводът "Х" нямат отдел по продажби - така се избягва злоупотреби като корупция и подбиване на пазара, освен това се контролира всичко от самата фирма. А и може да се скрие къде точно се правят нещата :hilezh:

Питай мене за тези работи.. колкото производство е минало през мене за западна фирма.. и ;)

Сами можете да прецените за какво става въпрос! Как се правят пари с тия пазари и производства... Особено когато продуктът има име и се продава на добра цена, защо да не се изнесе самото производство в страна като България, Румъния, Албания или някоя бивша съветска република? Хората работят за 100-200$ на месец.......

За това не гледам много много къде е произведен съответен продукт а гледам дали има доволни от него ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДЕБИЦА -износва се кошмарно бързо на топло.

Горенаписаното е без личен опит от каквото съм прочел. Обичам да чета. :)

Тука също си прочел грешно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не е от ниския ценови клас както пише в заглавието.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.

От къде го взимаш и кой размер?

Защото на 15ки знам цени около 140-160 лева. Но може и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа, не. Марангони е извън всяка класация. :hilezh:

Нали си знаеш за търсачката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една класацийка от АДАК на гуми от не толкова известни производители - ЦЪК, ПРАС и туп?

От ТАЗИ СТРАНИЧКА.

Там на първо място излиза САВА ескимо 3.

Всички nicht empfehlenswert не се препоръчват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marangoni??

Кво е това бе? Тва даже и на трабант не бих го сложил :)

Преди време когато тази марка дойде в БГ един познат си взе такива гуми с гаранция. Гръмна три такива :hilezh:

И то както си кара по магистралата със 110 км/ч.... след като гръмна трета гума им ги остави на търговците и си взе 4 MICHELIN ALPIN на старо.. с които мина 50000 км без проблеми лято и зима :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може.

От къде го взимаш и кой размер?

Защото на 15ки знам цени около 140-160 лева. Но може и да бъркам.

195/65/15 91T Vredestein Snowtrac - 125 лв. парчето без каквито и да било отстъпки, при това не залежала, а "прясна", DOT 4107. Не казвам къде, да не става излишна реклама.

А гумата впечатлява поне досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...