Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

Ето една класацийка от АДАК на гуми от не толкова известни производители - ЦЪК, ПРАС и туп?

От ТАЗИ СТРАНИЧКА.

Там на първо място излиза САВА ескимо 3.

Всички nicht empfehlenswert не се препоръчват.

Тоя тест мое си го заврът,знаеш къде... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Смотани,корумпирани лешояди!Ако им набуташ достатъчно кинти и некои регенерат ще изкарат пред хубавите марки... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, специално за дебицата имам добри впечатления щото съм карал. А един колега 3 години ги кара и като летни - държат се :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от колегата KOKO 100 C4 две Maloya 205/60R15 Cresta 220 91T и съм доволен. Днес ги пробвах на киша, вървят и спират добре. Така, че ще взема още две :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз също харесвам VREDESTEIN и MALOYA, просто в СЗ няма налични в този размер и общо взето за това не ги включих..

Но като гледам тук има доста фенове на тези марки - слагам ги под общ знаменател защото са от един консорциум :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя още един коментар за Kleber Krisalp HP.

Вече не съм с quattro, но в съботната софийска киша гумата се държа страхотно както в движение така и при спиране.

:hilezh:

Редактирано от xeterov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма сняг или киша, но днес беше много лигаво.. та гумата се държеше НЕВЕРОЯТНО при потегляне на наклон с ряз! Никакво пребоксуване, за разлина от NOKIAN-a дето карах преди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, специално за дебицата имам добри впечатления щото съм карал. А един колега 3 години ги кара и като летни - държат се :steinigung:

Колега на сняг как се държи дебицата / фриго - 2/.

Вчера сложих 2 такива отпред , днес валя дъжд тук и поне на мокро се държат много прилично.

Чувам и от другаде добри отзиви за този модел.

Поздрави :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебицата се държи почти перфектно на сняг, карал съм със 120 - 130 в сняг/киша и 100 км ги бях взел за 1 час, с 5 минути престой в един офис по пътя. Бях изумен че успях да стигна на време, защото ме чакаха 50 човека... Така че за дебицата само :steinigung:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебицата се държи почти перфектно на сняг, карал съм със 120 - 130 в сняг/киша и 100 км ги бях взел за 1 час, с 5 минути престой в един офис по пътя. Бях изумен че успях да стигна на време, защото ме чакаха 50 човека... Така че за дебицата само :rolleyes:

Мерси за инфото. :)

Аз едва ли ще хвърча със 120 - 130 , защото съм ял к.ра преди години зимата ,така че още ми държи влага. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера взех от "Диана" Blackstone by Continental

Днес пътувах през Пампорово до Смолян и Златоград.

;)

Нямам забележки за гумите. Отлично се държат на вода сняг и дори на кал.

Чесно да си кажа не бях чувал за модела Blackstone нищо. Отидох в магазина с решението да вземам Корморан , но бяха свършили.

Аз лично много съм доволен. :rolleyes::):steinigung:

http://www.kfzparts24.de/17570-blackstone-...1bd0fabae3dc5db

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Фулдата, въпреки че не съм много доволен от здравината и качеството на тази марка гуми произведени в Словения мисля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лиsorry, Аз лично си купих DEBICA отново и трябва да ти кажа 4е съм много доволен.Поминалата година карах с нови гуми ДЕБИЦА старата си ГОЛФ2-ка и не ми се е случвало да закъсам никъде, вярно че то не е само от гумата,зависи от колата,от шофьора но аз съм си доволен и пак заложих на тази марка.Ще видим тази година Б3-та как 6те се представи. Така че си вземи каквото ти харесва и смело напред ,пък и с нашите пътища как да си купиш скъпи гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм карал от всичките зимни модели на Debica. Смятам че и трите са много добри. Скиор съм и постоянно карам в сняг и според мене няма такова качество на тази цена. Сега си купих Michelin Alpine PA3 защото не можах да си намеря 205/55/16 на Debica но все още не мога да изкажа впечатления в дебел сняг или лед. На мокро са много добри.

Карал съм и с Lassa но съм крайно недоволен особенно на втората зима след като им падне най горния слой

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова,отделна тема,ще питам тук.

Има ли някой пряк опит или мнение за Marangoni?

Виждам че цените са доста ниски,пак прават гуми и за спортни коли,демек от 17 цола и нагоре със скоростни индекси над 210!!!

Мен лично ме интересува този модел

Marangoni Zeta Linea

48420_899.JPG

Цената на 225/45 R17 е околу 210лв./бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правят си и нови гуми. Минала зима бях с такива, но нямаше никакъв сняг и незнам как ще се държат. Иначе на сухо и мокро бяха ОК. Около 500лв бяха 4те за 15ки с монтаж и баланс. От летни нямам впечатление. Май обаче са си самостоятелна марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава гума аз не слагам на колата си, баси боклука дето са тия гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,разбрах и съглъсих се че не стават!Тогава предложете нещо сносно цена/качество?Не ми се дават 400лв. за 1 гума,а и не ми се карат гуми втора употреба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гиславед 165/75 R14 по 105 лв. Много добре върви в снега Shyny-05gislaved.jpg

Редактирано от bezrukov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,разбрах и съглъсих се че не стават!Тогава предложете нещо сносно цена/качество?Не ми се дават 400лв. за 1 гума,а и не ми се карат гуми втора употреба!

Аз съм доста доволен от Клебера, макар че не е с най-висок резултат в тази анкета, както и в тестовете на ADAC :flipoff: . Ако искаш потърси цени за модела HYDRAXER. BF GOODRICH G-PROFILER също.

Тук искам да направя едно уточнение - КЛЕБЕР и БФ ГУДРИЧ не са от ниския клас гуми, те са си стари, утвърдени и добри марки. Общо-взето са от средния клас, а топ-моделите им са си елитни. Не можах да повярвам, че на Клебера пише MADE IN GREAT BRITAIN........ колко това е вярно е друга тема, но за сега само :moon:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...