Jump to content

Зимните гуми от ниския ценови клас....



Recommended Posts

  • Отговори 340
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тук искам да направя едно уточнение - КЛЕБЕР и БФ ГУДРИЧ не са от ниския клас гуми, те са си стари, утвърдени и добри марки. Общо-взето са от средния клас, а топ-моделите им са си елитни. Не можах да повярвам, че на Клебера пише MADE IN GREAT BRITAIN........ колко това е вярно е друга тема, но за сега само :flipoff:

Аз още с пускането на темата исках да кажа това.

Това за Клебера е абсолютно вярно, че се правят и в GB. 195/65/15 преди около месец беше Made in France, а 175/70/14 - Made in Spain.

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Диана 195/65/15 са на тая цена

еми аз карам с 14-ки, пък и дори да са по евтини няма от Габрово да тръгна да обикалям по градовете за да намеря каде са с 4-5 лв по- евтини ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тук започва да вали сняг, а утре сутринта с аудито тръгвам за северна България. Така че утре ще има отзиви за Клебера на сняг :2gunsfiring_v1:

Нямам търпение!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мен пак ми претстои от Северо-западна на Юг.Дай боже да има снежец та да си направам тест драйв на колата и гумите във екстремни условия.Общо взето за околу 3 дни ще навъртя(здраве и живот) към 1000км.Ако е сняг през целото време,ще бъде баси кефа!Ще пиша за реалните възможности на Мишелин Алпин А3 ПА!!!Само живот и здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф искам да си изкажа мнението от гумите LASSA SNOWAYS 2 PLUS незнам дали има по-голям боклук от тези гуми, или просто в комбинация с аудито се получава нещо ужасно . До миналата година карах с ласи колата беше ренде 19 и просто не мръдваше в снега . Сега колата е просто неударжима върви си на "шейна" и това е :hilezh: Гумите са 4 чисто нови 195/65/15 но абсолютно не може да се кара :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, завърнах се, по живот и здраве - успешно! Клеберите се държаха отлично, а маршрутът беше:

Петък 9:00 тръгване от Стара Загора - Гурково - Проходът на Републиката (тук имаше доста сняг, но добре че пресрешнах машината за опесъчаване и след нея се караше добре. После В.Търново. После излязох на северния път Варна - София и карах до отбивката за Троян - тук се караше, имаше заледени участъци но някъде съм карал със 130 км/ч и нагоре.

От Троян тръгнах за Шипково и там вече си беше отъпкан сняг и лед - гумите си показака качествата :bia:

Днес тръгнах на обратно, след 2 дни постоянен снеговалеж. Надолу до Троян беше много гадно, после София -Варна пътя - направо имаше доста очатъци лед, никакво опесъчаване... обаче колата се държеше превъзходно, доста добра скорост си поддържах без проблем, а коли като BMW и MERCEDES си задминавах като спрели. Така Клеберите си ми харесват много :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз съм с KLEBER KRISALP-HP благодарение на КОКО С4 днес ги тествах в екстремни условия, много съм доволен .

Минах по улици където имаше 50 см сняг !!! без никакъв проблем :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някой информация за гуми Дайтон (dayton) тимбърлейн мисля е модела, зимни. Баща ми си е взел такива зимни за колата. Като чух и ми причерня, вместо да даде 120 и да вземе нещо по-сносно. Тия ги е плащал по 98 лв. Били се произвеждали във фабриката на Бриджстон ли, незнам с кво са му мазали очите и са го пързаляли...

Та някакви отзиви, че се огорчих :rock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има ли някой информация за гуми Дайтон (dayton) тимбърлейн мисля е модела, зимни. Баща ми си е взел такива зимни за колата. Като чух и ми причерня, вместо да даде 120 и да вземе нещо по-сносно. Тия ги е плащал по 98 лв. Били се произвеждали във фабриката на Бриджстон ли, незнам с кво са му мазали очите и са го пързаляли...

Та някакви отзиви, че се огорчих :respekt:

Тва го няма в интеpнет :hilezh:http://www.Reifen.de

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са Фриго 135/80 и като изключим че като натрупа малко сняг и колата си върви къде и е кеф (тва донякъде и щото е много лека) съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

tigar sigura останах доста приатно изненадан даржат се пефектно на патя поне за сега ;)извинявам се предарително темата била за зимни ама няма кой да чете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го теста на ADAC за зимни гуми 2008:

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...urcePageID=8979

след това натиснете "Alle Testergebnisse im Uberblick Tabelle" за да ги видите като таблица

Редактирано от 4i4ko L
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше да е лошо тоя сайт да имаше вариант на английски.

Подкрепям това мнение, но и така с таблица се разбира що-годе кое става и кое не :hilezh:

Интересно ми е само защо няма представители на Kleber и Gislaved, миналата година и двете марки имаха много добри зимни модели, защо тази година ги няма сред тестваните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих 4 зимни гуми KLEBER KRISALP-HP2 за 384 лв. :)

Какъв размер и какви пари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си купих 4 зимни гуми KLEBER KRISALP-HP2 за 384 лв. :)

И аз мисля да си взема 2. Понеже миналата година взех 2 и ми харесват.

Обаче ги няма в тестовете тази година...

А като гледам KUMHO са се представили по-добре от YOKOHAMA, FIRESTONE, VREDESTEIN, NOKIAN, UNIROYAL, BRIDGESTONE..... :hilezh:

FULDA и KLEBER ги няма тази година, а всесезонните GOODYEAR VECTOR 4 Seasons се е представил уникално добре според мен... И странно защото старите тестове не бяха точно така... Бриджстоун беше на върха...

Дали тази класация не е платена леко?

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...