Jump to content

Предупреждение - не слагайте газова.


Recommended Posts

Здравейте, колеги. Пиша тоя пост за да предпазя глупците като мен, които ще решат да сложат обикновена газова на АБК. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! За 1000 км ми гръмна 2 пъти, но това ми е най-малкия проблем... Откакто имам газова колата е супер скопена, не върви и тва е. Нито на бенз нито на газ. Преди беше като изстребител, сега все едно карам голф 3 - 75 коня. Ужасно страхотно много съжалявам, че си преебах колата... помислете много добре дали някой лев по-малко си заслужава да ви убие удоволствието от мощния двигател.

(Пояснение : не съм я водил на майстор да я настройва все още, казаха ми да поизчакам, но не вярвам че ще се оправи нещо.. Да му е*а М******)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...(Пояснение : не съм я водил на майстор да я настройва все още, казаха ми да поизчакам, но не вярвам че ще се оправи нещо.. Да му е*а М******)

Ти сам ли си я слага тая газова уредба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши повече какъв изпарител си сложил, имаш ли предпазен клапан, превключвателя какъв е, емулатоти и прочие..., сменил ли си свещи, кабеляци...?

Не може да е толкова зле, споко, ще ти я настроят. Това е най-масовия матор и повечето го карат на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна тема

Просто да паднеш от смях

Колеги не яжте гъби !!!!!!!!

Аз веднъж ядох и така се натрових че цял живот съжалявам,безмалко да пукна,после се оаках ит.н.......

;) ;) :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я слагал сам, но човека дето я слага няма техниката за прецизна настройка. А и нали има някви мембрани които трябва да се понаместят и тогава да се прави настройката ... Да сменил съм кабелите и свещите, изпарителя неам представа какъв е. Много съм бос в тая сфера ;) Предпазен клапан имам, емулатор дори не знам какво е, а превключвателя знам че е автоматичен. Аз не питам за съвет, понеже така или иначе ще я водя да я настройват след 1-2 седмици, по-скоро искам да "предпазя" другите будалички като мен от тая тотална щета :) Обещавам да напиша какво е станало след настройката, може да се променят нещата. А и освен всичко ми гори много стигала е до 18 градско, но ще го отдадем на задръстванията в София :) Аве с две думи голям шит стана... И все пак благодаря за отговорите :)

А на Венко освен да му предложа да си разменим колите и да се "кефи" на моята, друго кво да му кажа...

Редактирано от MetalMonster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото доста колеги (и аз включително)сме с обикновени газови на АБК и нямамаме никакви проблеми Мисля че не е коректно да плашиш хората и да ги убеждаваш да не слагат газ А твоята кола ако е в мен никакви проблеми с газта няма да има ;)

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото доста колеги (и аз включително)сме с обикновени газови на АБК и нямамаме никакви проблемиМисля че не е коректно да плашиш хората и да ги убеждаваш да не слагат газА твоята кола ако е в мен никакви проблеми с газта няма да има ;)

Ако бях прочел поне едно такова мнение за газовите, щях да помисля преди да си сложа. Никого не убеждавам, всеки си има глава на раменете. Не ми върви колата, преди вървеше като луда. Не е ли нормално да ми е гадно ? Плюс това изрично споменах (за да бъда максимално коректен) че не съм я водил на настройка с техника (не знам как се казва газомер ли е кво е)... Нека не се счита за агитация, истината е че супер много ме е яд че си скопих колата и си изливам душата. От тука нататъка, който иска да ми вярва, който не иска да не вярва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях прочел поне едно такова мнение за газовите, щях да помисля преди да си сложа. Никого не убеждавам, всеки си има глава на раменете. Не ми върви колата, преди вървеше като луда. Не е ли нормално да ми е гадно ? Плюс това изрично споменах (за да бъда максимално коректен) че не съм я водил на настройка с техника (не знам как се казва газомер ли е кво е)... Нека не се счита за агитация, истината е че супер много ме е яд че си скопих колата и си изливам душата. От тука нататъка, който иска да ми вярва, който не иска да не вярва...

Че то има лесно - сваляш АГУ-то и си пак изтребител ;) ...... срещу 2 и нещо литъра.

Ама не е зле първо да се упомене за какво газово става въпрос и кой ,къде и как го е монтирал.

Имам познат със същия мотор който никога не се е оплакал от газта и никога не е гърмял. /обикновена АГУ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се получава когато вадиш 400лв. за АГУ, а пък решаваш да спестиш 40лв. повече за по-качествен сервиз!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече втора кола карам с обикновенно газово и не съм пипал нищо до сега 3 год. Сега имам малко ядове но просто на мембраните им е дошло времето.Инъче си върви пушка никакви ядове!!! Иди на един хубав газ анализатор и си погледни възд.филтър и си пак в джаза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не така колега , от 6 години съм с обикновенна газова инсталация ( дори ключа за превключване нее автоматичен ) и нямам проблеми с нея . При това е Турска !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Пиша тоя пост за да предпазя глупците като мен, които ще решат да сложат обикновена газова на АБК. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!! За 1000 км ми гръмна 2 пъти, но това ми е най-малкия проблем... Откакто имам газова колата е супер скопена, не върви и тва е. Нито на бенз нито на газ. Преди беше като изстребител, сега все едно карам голф 3 - 75 коня. Ужасно страхотно много съжалявам, че си преебах колата... помислете много добре дали някой лев по-малко си заслужава да ви убие удоволствието от мощния двигател.

(Пояснение : не съм я водил на майстор да я настройва все още, казаха ми да поизчакам, но не вярвам че ще се оправи нещо.. Да му е*а М******)

Ето от такива постове във форума няма никаква нужда, напротив. Колега ти така се изказа сякаш в БГ само ти и още двама сте сложили обикновенна газова на АБК мотор ;) . Аз карам АБК на газ вече 3-та година и няма разлика дали е на бенз или на газ върви перфектно и на двете (да чукна на дърво). Преди няколко месеца смених изпарителя щото стария вече се скапа и пак колата върви перфектно без никакви кой знае какви настройки. Мога дори да се обзаложа че са малцина хората с тоя двигател които карат на бензин, и изведнъж ти решаваш че ние всички сме глупаци че сме си сложили газови уредби щото ти си попаднал на кварталния майстор, който се е учил на твойта кола да слага газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бегай от този "майстор"!!!!Направо ти е скопил колицата! ;) Ела да те кача на мойта дръгла/АБК с обикн.газова/ и ще ти изправя косите!!!!!!!!!!

И прочети "Препоръчани сервизи"!Айде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономията е майка на мизерията........
e ти па с АСЕ-то да траеш :)

Човека е прав за него си...

Аз също съжалявам че сложих обикновена АГУ, макар че вече и понаучих номерцата...

ГИ щеше да ми спести поне 10-тина дни ядове и разправии в началото когато я монтирах и то в пика на ангажиментите ми..., ако бех с ГИ щях да съм я избил вече(е аз избих и обикновената) ма нервите ми тогава никой не мое ги въстанови...

Истината е че става и тако и вако, ама секи сам си преценява кое за него е важно...

А иначе не се стрескай - нема неразрешим проблем с правилните хора в сервиз-а...

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономията е майка на мизерията........ :respekt:

... и баща на разхищението :hilezh:

колега, за**и тоя майстор и оди да ти настроят колата как му е реда. Тоя мотор си върви перфектноп на газ , не се плаши :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако бех с ГИ щях да съм я избил вече(е аз избих и обикновената) ма нервите ми тогава никой не мое ги въстанови...

точно от тоя момент исках да се предпазя. Любо без да искам да хабиш още нерви, но като вземеш 1,8 т куатрото няма да можеш да ползваш сегашната си газова уредба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм с обикновена газова - колата върви както преди на бензин (засичах си с хронометър от 0 до 100 км/ч), даже на газ лятото върви повече отколкото на бензин.

За гърменето - причини много, при мен веднъж гърмя, но се оказа от скапана свещ NGK, тъй като не бях сменял свещите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно от тоя момент исках да се предпазя. Любо без да искам да хабиш още нерви, но като вземеш 1,8 т куатрото няма да можеш да ползваш сегашната си газова уредба.

е т'ва е най големия + на ГИ че на 1.8Т догодина(па може и 1.9тди да е) няма да мога да я сложа..., ма дотогава мноу време има!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силни думи, чак да не слагаме, аз повече от 5год. я имам, сега като има проблем ходи се при някой дето разбира, няма нещо което да не се оправи, иначе рядко от хора с ГИ чувам оплаквания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ти и да искаш не моеш да слоиш ГИ де...,

лесно ти е с карбуратора, та да кажа че го разбирам малко от малко човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...