Jump to content

Купували ли сте крадени части и др.


viper-666

Recommended Posts

Колеги по повод темата на колегата Dimas реших да пусна анкета да видим дали сме толкоз съвестни или сме си заслужили да ни ограбват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам с какво да отговоря...Получава се следния парадокс трядва да гласувам и ДА и НЕ и аз не знам кое е !? НЕ защо никога съзнателно не съм купувал крадена вещ,и ДА защото съм купувал мн.пъти от симеон и др.морги за коли...а от там знае ли се кое,как и откъде ...Лошото е че това се отнася за мн.хора като мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно точно, пък и който си е купувал касетофон, в 95% от случаите е бил краден, в повечено случаи не от продавача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро въпросът е бихте ли купили крадена част, ако знаете че е такава!

Мойто мнение по въпроса е НЕ! ... но ако се случи така, че да търся нещо важно и не мога да си го набавя от НИКЪДЕ другаде, бих се замислил.

Друг е въпроса, както казаха по-горе колегите, че по автоморгите не е ясно кое какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам да си купувам нещата нови,точно поради тази причина.Според мен повечето автоморги имат крадени части.Лошото е че хора като мен и като вас,които са против това са твърде малко,като цяло болщинството гледа да му е изгодно,а не какъв е произхода.Нооо Господ гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че хора като мен и като вас,които са против това са твърде малко,като цяло болщинството гледа да му е изгодно.......

А пък аз си мисля, че всеки би си купил чаркуляка, стига да му трябва и да му е изгодно, просто сме силни в писането това е :hilezh::)

та не е до "нас" ами е до "всички"...И не сме "твърде малко", а сме "твърде много" :) Иначе принципно би трябвало да си ги купуваме частите, поне според правилата на етикета :hilezh:

Редактирано от Timon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам като съм купувал части дали са крадени, но по принцип не купувам втора употреба.

А пък аз си мисля, че всеки би си купил чаркуляка, стига да му трябва и да му е изгодно, просто сме силни в писането това е :respekt::hilezh:

та не е до "нас" ами е до "всички"...И не сме "твърде малко", а сме "твърде много" :hilezh: Иначе принципно би трябвало да си ги купуваме частите, поне според правилата на етикета :bia:

Напълно съм съгласен с теб. Пък и да не купувам крадени части, ще е някой друг вместо мен. Те като са крадени вече, к'ъв е смисъла къде отиват после ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Пък и да не купувам крадени части, ще е някой друг вместо мен. Те като са крадени вече, к'ъв е смисъла къде отиват после ???

Интересно разсъждение. Щот са откраднати вече що да не ги купя? :bia:

ДА СИ ГИ ДЪРЖАТ И ДА СИ ГИ НАВРАТ У ГАЗО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно разсъждение. Щот са откраднати вече що да не ги купя? :bia:

ДА СИ ГИ ДЪРЖАТ И ДА СИ ГИ НАВРАТ У ГАЗО!!!

Въпроса е че никога няма да си ги "НАВРАТ У ГАЗО!!!" винаги ще се намери купувач и ние тук от форума не можем да го променим това нещо. Всеки човек гледа да си набави нужната част. Като го устройва цената и качеството на стоката взима и не пита от къде е, кво е, що е...

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много полезна и смислена тема. Браво, колега! :bia:

Гласувах с "не" въпреки, че преди години си купих едно СД за колата с неясен произход, но и без да е със сигурнос крадено. Ааа, и една Нокия баш крадена си купих преди 2 години, НО без никаква представа, че е такава. Разбрах го след като след няколоко месеца ме викнаха в районното за справка и се оказа, че телефонът е веществено доказателство по разследване за убийство и за две бройки не ме окошариха. Е от тогава след като ми омекнаха колената и остарях преждевременно, се отказах да пазарвам непроверена стока. И те така... :respekt:

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм купувал части 2-ра употреба (за сега ) , но има и чисто нови части които въпреки това са крадени (знам го на 100 % )така че.......... p055.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, няма как да се разбере дали частите са крадени, освен ако частите не се предлагат директно от крадеца. Докато има магазини за части втора употреба, като тези на ул. Симеон (примерно) картинката ще е такава. Проблема може да се изчисти ако се забрани търговията с части втора употреба и ако търговците спрат да ламтят за голяма печалба за сметка на крайния потребител.

Ясно е, че това няма да стане скоро, но ще стане. Дотогава ще си спиме в колите и ще си купуваме нови части, защото ще продължат да съществуват малките крадливи к******а, който да пипат където нетрябва. Но винаги има възмездие. Всеки си има майстор! Ще се радвам ако имам възможност да "отремонтирам" някой такъв мераклия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм си части от морги.Свалят ги от колите пред очите ми, ама откъде да знам, че колата не е крадена...Ако знам, че часта е крадена не бих си я купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервиза дето бачкам колко чаркалаци са минали (врати, калници, накладки и т.н.) много знам крадени ли са или не :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

веднъж... свалиха ми фаровете (мамата им крадлива), колата ми трябва, нямам пари за нови... взех на старо (не не си купих моите).. мязаха ми на крадени ама какво да се прави?

трябва ти колата + нямаш пари за нови = каквото ти попадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувал съм с не,ама всъщност купих крадени емблеми Quattro-предна и задна,аз съм чичко миц,и ме светнаха,че един пич продавал всякякви джаджи,вкарвал ги от Германия,проверих-излизал беше преди около 2 г.Стори ми се че на предното quattro пластмасата е счупена малко по- особено,и сравних на решетката,КВО ДА ВИ КАЖА МОМЧЕТА,ЕДИН КАНИКОЛИТ И ЗАСПА,ПРОСТО БЕШЕ МОЯТА ЕМБЛЕМА,"търговеца вносител" е извън релси поне за още 10 дни/това стана в петък/а пък аз очаквам жалба,нали знаече,че милицията е доста уязвима,всеки може да си пише жалба,а пък на жалбите срещу нас се обръща 10 пъти по- голямо внимание,от примерно жалба на някой цивилен.М---А И ДЕ--А КОПЕЛЕНЦА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек не може да е сигурен какво купува. На мен преди три години ми трябваше горе-долу половин кола (предната половина), след като си ударих колата. Нова половина няма от къде да си взема, та един "хубавец" ми носи половин Ауди рязано с оксижен на средата. Оглеждаше се като гърмян заек, та реших все пак да попитам дали някой не си скубе косите сега, докато аз се оборудвам с нова предница. Показа ми талона на колата, номерата бяха еднакви, но дали той беше човека или не, така и не разбрах. Ако знам на сто процента, че частта е крадена бих се замислил дали да я купя, както каза някой, зависи колко ми трябва и колко пари имам. Грях или не - това е, хората сме грешници на тая Земя. Тук във форума не един или двама продават части не от ударени свои коли, а от внесени такива, дай сега да мисля преди това каква е историята на колата, докато се намери цялата истина, вече няма да ми трябва въпросната част, или ще съм си купил друга кола или ще съм свикнал да ходя пеша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...