Jump to content

Отговор на въпросите "Защо 4300к?" и "Защо 50W?"


Recommended Posts

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Темата наистина ми беше интересна преди да се осере....доста време се чудех за себе си кое да избера 4300К или 6000К ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина ми беше интересна преди да се осере....доста време се чудех за себе си кое да избера 4300К или 6000К ....
Сложи компромисно 5000К :steinigung::gmorning:

ПС: Аз лично се колебаех между 4300К и 5000К....сложих 5000К и светят доста бяло....лошото е че не се връзват ни с дългите ни с фаровете за мъгла /халогени/.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх, веселяци.

Ще напиша само веднъж (пак):

СЛЪНЦЕТО на обяд е 6500 Келвина. На залез около 3500. Кой иска да се чувства като СУПЕРНОВА? :steinigung::gmorning:

4300-5000 Келвина е оптимално за човешко око. Ако се чувствате котка има и други решения.

--------

Не е известен натурален източник на светлина над 6500 Келвина. Толкова е температурата на короната на слънцето.

Само китайците правят светлина с температура над човешката.

И само ламетата искат да им е ЛИЛаву.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Neotrace купих си 4300К...но още не съм си го сложил на колата...Предпочитам да синее от колко да жълтеее...та дано да свети добре :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда гризли е прав. И колкото по-синьо, толкова по-трудно човешкото око фокусира. А и трябва да кажеме, че тея стойности на цветни температури са само ориентировъчни и няма гладко разпределение на светлината, а всяка крушка си има пик. Затова 8000К вместо да е синя, може да червенее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чувствате котка има и други решения.

Всъщност, котките виждат добре на тъмно, не на много светло :-)

мен па ми харесва да е със едва забележим синкав отенък! Е па така, за РАЗКОШ!!! :bia:

Ех да те в разкошния ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я тогава и аз един въпрос да задам тука.. та значи на моята на дълги си отваря блендите на ксеноните (лупите) и отделно пуска Н7 халогени.. има ли вариянт халогенката да се смени с такъв кит? проблема е 4е когато си само на габарит или на нищо като присветнеш, сега е лесно.. пресветват само Н7-ците, но с ксенон-а може ли да се направи да присветва така бързо, когато не е запален?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги.Имам един въпрос.Ауди А6 98г. Дали има ел.регулиране на фаровете,ако има къде се намира?

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с ксенон-а може ли да се направи да присветва така бързо, когато не е запален?

Не са ли ти мигали глигани зад гърба с ксенон? Пак си светка, само първия път блесва малко по-слабо. Когато крушката е топла, пали веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Много поздрави на Wizi за 50те му вата...

Преди седмица се сблъсках с НЛО (на Гурко). Приличаше на ГОлф 3-4 но не разбрах. Много ме боляха очите 2 минути после. За това.

Хитрецът беше с 4 ксенона едновременно пуснати.

2 броя във фаровете и 2 броя в ХАЛОГЕНИТЕ (според подписа на Вици - "фарове за мъгла"). Аре, селски каи ко ша праиме?

Дойдоа ТУНИНГАРИТЕеее и си ...ба...ма...та. :)

Още ме болят очите като се сетя.

Пффффффффффффффф. Идеше ми да влеза у ФВ форум и да ги пцуем наред. Ма уж съм фЪзпитън. От Итън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си видял, е един от МНОГОТО такива сладури, които са си направили "халогенките" ксенонови... Така че просто е безсмислено да си концентрираш ядосването само в/у един субект :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рефлекторите и ксенона вече разбрахме,ма сега и слагането на ксенон на халогените ли е вредно и е на мода да се храни??Така ли да го разбираме...?Защото си мисля да сложа на късите едни 6000 ,на дългите едни 5000 и едни 4300 на халогените... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Тук не става въпрос за паниране!

Мразя ксенони сложени във рефлекторен фар! :(

Корсо , брат напълно съм съгласен с теб :hilezh: .И мен мн ме дразнят някой (повечето) хора които се опитват да надминат инжинерната мисъл на хората проектирали фаровете им.

Щом са ти сложили рефлектор мозъците начи ше си я караш на халогени да е•• м••• ти проста селянин :blink: Или поне оди си ги регулирай да не пречиш на сички останали :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, има ли някои с такива фарове Angel Eyes Black,Angel eyes Chrom,също така не мога да разбера каква е разликата между тези дето съм ги показал, и ето тези и тях ги дават 95-98, но ми изглеждат много по различни от другите. Понеже съм с рефлекторни фарове заводски, но съм решил да си сложа ксенон лятото апък и не искам да слагам на рефлекторен фар, и до колко може тези фарове 350-360 за комплект с мигачи да са качествени, а не някакъв китаиски боклук, предполагам са без ксенон система за тези пари ? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...