Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

@danson - какъв модел и размер са тези Фалкен?

 

Аз мисля тези дни да се оборудвам за лятото с 4 бр. Falken ZE-914 195/65/15. Джантите са 7J и мисля че може и 205 да се сложи? На Б4-ка ще ги слагам. Искам да попитам също така като ги купувам сега много ли ще е стар ДОТ-а? По принцип ако е по-стар от 2-3 макс.4 месеца ще се откажа. Сега съм се засилил да купувам понеже ми изпаднаха малко пари и жената още не е разбрала :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е рано да купуваш летни гуми, ще ти предложат стари. Като заредят с новите пролетта, тогава. А парите ги скрий някъде дотогава. В мазето при виното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предни 245/45/18, задни 275/40/18 . И на мокро сцеплението е супер. Каза ,че грам не тръгва задницата като мина през локви, за разлика от доста други марки. Доколкото знам е карал с Дънлоп, Мишелин, Йокохама. За други марки бих излъгал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@коко60 - къде е гаранцията, че след 2 месеца няма пак да ми предложат стари? Нали за това ще гледам :) Иначе вино не правя, нито ракия, в мазето държа само дърва за огрев и 10-тина различни железни джанти за вторични, но жената и там ходи :D Както и да е ще ида тук там да погледна, ако не ми хареса нищо, пролетта ще се купуват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, danson said:

Предни 245/45/18, задни 275/40/18 . И на мокро сцеплението е супер. Каза ,че грам не тръгва задницата като мина през локви, за разлика от доста други марки. Доколкото знам е карал с Дънлоп, Мишелин, Йокохама. За други марки бих излъгал.

Остави това МОКРО, кажи за ВЛАЖНО. Там е слабостта

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Sklepi said:

Аз мисля тези дни да се оборудвам за лятото с 4 бр. Falken 

Смисъл от евтини гуми има в големи и/или екзотични размери.

Купи си едни нормални гуми и не се занимавай с глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в този рамзер, който аз търс са с около 20 лева на гума по-евтини от Дънлопа например. Но не това ми е целта, ако не стават директно бих взел Дънлоп или нещо в този клас. Фулдата май се прави в Турция и автоматично ми отпада като избор. За Контито четох че много лесно се изкривявали. За Дънлоп Блу Риспонс четох че на мокро са едни от най-добрите гуми тези, които са на Б4-та вече ще са трети сезон съм много доволен на мокро. Та затова пак бих се спрял на тях. Не знам немски-искам да вляза в ADAC да видя къде се позиционира летния Дънлоп 16 цола. Другия вариант са едни китайци Аелус които били толкова добри, че имали тюв сертификат, но като, че ли тях съм ги оставил за съвсем краен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, SpeedyMan написа:

Остави това МОКРО, кажи за ВЛАЖНО. Там е слабостта

 

 

Е не е моя колата за да знам и на влажно как е. Факт е че не се е оплакал изобщо, а даже напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

34 minutes ago, NITRO1 said:

 

Пролетта взех фулди, не са турски. Словения или Германия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фалкен ги имам за средна хубост. Размера който търся го има с цени от 65 лв/бр до 200+ лв/бр. Нови летни гуми съм купувал и карал Мишлен, БФ Гудрич, Сава. Мишлен-а беше на Б4-ката на предно и го съсипах - едната се спука на остър камък и метнах отпред две Сава от Диана, отзад останаха две Мишлен, още са си там :) Савата замина след 20к км... Много грозно изглеждаха след такъв пробег :( БФ Гоодрич се полъгах от разни реклами във WRC, викам си стабилни са щом там ги рекламират - в първия проливен дъжд тръгвам да завивам, въртя волана почти нищо не се случва... Континентал не съм карал, но ако са като ремъците им - не благодаря. Ремък на алтернатор на Б4 се скъса след 15 км и 10 мин работа на място. Същия ремък Гейтс още кара и няма признаци да се предаде скоро. Добре, че не се излъгах да купя и ангренажен Континентал. Може и да съм попаднал на дефектен, по тази логика неискам да попадна на дефектна гума :nixweiss: Зимните ми гуми са Фалкен, даже са стар ДОТ 2011, купени от мен 2013 ноември, но съм много доволен от поведението на колата с тях - даже в киша се справят. Та затова се спрях пак на Фалкен за летни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental ангренажен ремък съм го признал - при блокираща ролка на Б4-ката беше направил една топка гумени косми но издържал до последно. Гуменото покритие беше почти паднало на плоската страна, и почти стигнал до металната лента. Или си попаднал на менте или нещо друго е причинило скъсването на ремъка.

GATES са другите ремъци, дето съм ги признал.

 

 

Гумите на Континентал са много добри. В момента на едната кола съм с GOOD YEAR, на другата FULDA. Също съм доволен много от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop Fastrespone - здрави са, прилично се държат на мокро, не са много комфортни - цена до 100лв.

Conti PremiumContact - комфортни, много добре на мокро, леко лигави като управление (сравнено с Дънлопа), изтриват се по-бързо - около 100лв

GoodYear EffGripPer - твърдят, че са по-добрата комбинация от горните две - цена около 100лв.

Vredestein - добри резултати по ревютата

Фулда - не лоша, изтрива се за един сезон

........има много нелоши и известни варианти около 100лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулдата мина един сезон. На 8 мм е поне. Около 15 000 км.

Размер 195/65/15. При мен Дънлоп не ми е изкарвал много, не помня модела точно.

Карам и с Гудяра - за два сезона намаля на 6 мм, около 30 000 км, но май предния мост на колата беше за стенд...

Като цяло Гудяра дава много добро управление спрямо фулдата.

 

Има и Конти Еко Контакт - тия изкарват доста км.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой да е чувал за гумите Syron , много ми нахвалиха зимните а покрай тях и летните с две думи супер гума за малко пари.Влизах в сайта на ADAC, такава марка не открих а уж са разработвани в Германия, поне така прочетох от сайта им. Някой да препоръча добра лятна гума размер 205/55/16 която се държи перфектно на мокро и е с яки бордове? На мен засега лично фаворит ми е Дънлоп само цената не ми харесва много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми с изпитано здрави бордове ..

http://www.gumi7.com/bg/tire/101445/BRIDGESTONE-T001-205-55-R16.html

http://www.gumi7.com/bg/tire/123810/HANKOOK-VENT.PRIME+2+K115-205-55-R16.html

На А4 Б7 търсения от теб размер му идва малко малък. Усеща се нестабилна ... Най-добре се усеща с 215/55/16. Става по-стабилна и висока. Недостатъкът е цената на този размер. :icon_cool:

Препоръчителният за 17" е 235/45/17. Според мен са големички за тази кола. Аз усетих само негативи +разход на гориво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За здравия борд на BRIDGESTONE е вярно.235/45R17 досега издържат на траповете с такива.

На който му идват на нагорнище може да слага и 16''.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , ще си купувам летни гуми какво ще кажете за китайските за около 70лв на гума ?Марките са Riken, Taurus, Aplus, Silverstone, Dayton, Hifly. Някакви мнения? Става въпрос за 205/55/16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, мога да дам мнение за Taurus, аз съм с такива втора зима, сръбски са. Купих ги, защото са с много мек протектор. Очарован съм от поведението им във всякакви зимни условия. Протектора продължава да е мек, не се е втвърдил. Аз съм с друг размер, но мисля че това няма значение за качеството на сместа на протектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзиви за Nexen ?

Насочил съм се към този модел :  http://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/nexen/fera-22545-p-184698.html

 

Преди време бях взел една кола и тя беше обута с летни Нексени- търкалях ги няколко месеца и нямах забележки към гумите. Други мнения и гледни точки ? :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/23/2017 at 8:22 PM, NITRO1 said:

За Контито четох че много лесно се изкривявали. 

 

On 2/5/2017 at 10:02 AM, NITRO1 said:

Някой да препоръча добра лятна гума размер 205/55/16 която се държи перфектно на мокро и е с яки бордове? 

 

От собствен опит ти препоръчвам Конти премиум контакт:и зимен и летен вариант. Не е вярно, че се изкривява лесно. Имам ги и на А3 и на А6 -та и то не от вчера. Търсеният от теб размер е монтиран на хечбека: сигурна и здрава гума, перфектно поведение на мокро/дъждовно и къс спирачен път. Харесва ми обратната връзка с пътя. Относно износването , не мога да оценя докрай коректно, но определено са по-добре от набедения Мишелин, а и се притеснявам, когато гума/накладки не се износват. Задължително ги изхвърлям на 4-та година с немалко грайфер, може би тогава от стареенето да свършват по-бързо, но не мога да кажа. Гумаджията ми ги изкупува, като ми ги приспада от цената на новите.

Редактирано от dimpetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, 

 

реших да си взема 17ки джанти за лятото и сега се колебая на какви гуми да се спра като размер и марка. В момента зимните ми са 205/55/16 и колата е маааалко по-ниска от колкото ми се иска :D Ако инфото в ауто дата е вярно, стандартния/заводски размер за b6 e 195/65/15 т.е. 635мм диаметър, затова и по него се водя.

 

Размерите за които се колебая са:

1. 225/45/17 - стандартния размер миля че е това и най-масов... 0мм разлика в диаметър

2. 235/45/17 -  тези ми се струват вече доста широки... +9мм което е в рамките на допустимото доколкото знам 

3. 215/50/17 - най-тесните и най-високите +12мм в диаметър, което все още е в рамките на допустимото 

 

Като марка идея си нямам на какво да се спра. На старата кола бях купувал нови FULDA и останах с добри впечатления от тях, затова са загледах в тия https://diana-ltd.com/tire?23088 

Или пък тия - https://diana-ltd.com/tire?8269

 

Колата е B6 quattro.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...