Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Преди 13 часа, aRobben написа:

Здравейте колеги, 

реших да си взема 17ки джанти за лятото и сега се колебая на какви гуми да се спра като размер и марка....

За да се отговори коректно на този въпрос е добре да кажеш параметрите на джантите ..

Ако ЕТ е 35-40 много добър вариант е 225/50/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Audi_FeN_1 написа:

Не ти трябват 235 на а4 1.8.

 

И аз така мисля, но забелязах доста 4ки с 235... Предполагам че това доста ще се отрази на разхода и вървежа, особено че е и куатро...

 

@МММ1 225/50 вече не е ли много високо +22мм? Иначе за джанти много клоня към заводските:

rs4.jpg a4%2017%205spoke.jpg

 

Те са с ET43-45 мисля на 7.5J...

 

А за марка нещо да ме ориентирате. Иска ми се да не са повече от 170-180лв за бр.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 225/50/17 с  джанти с ЕТ 35-40 стоят добре на 1ВА окачване. Ако си с 1ВЕ там нямам  опит ...

По повод джантите ..

Първите редове са заводските за твоя автомобил ...http://www.alloywheelsdirect.net/audi_alloy_wheels/a4_8e_saloon_avant_alloys

За 17" бих избрал само тези http://www.alloywheelsdirect.net/audi_alloy_wheels/a4_8e_saloon_avant_alloys/17_audi_forked_spoke_wheel_2101

Тези които си постнал харесват ли? ... Първите са ужасно тежки с постоянно падащи капачки (познат направо ги залепи). Вторите са грозота откъдето и да ги погледнеш. 

Ако не можеш да си позволиш леки и ковани джанти, то поне купи красиви. Примерно Dotz Mugello или 17" реплики на тези https://picclick.fr/Genuine-Audi-A4-B7-18inch-Single-spare-Alloy-Wheel-291925434345.html#&gid=1&pid=1

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, mitev6466 написа:

Според вас проблем ли е,че поръчах 205/55/16 при положение,че по книга ми ги дават 205/60/16 ? 

Никакъв, добре си направил, карай спокойно :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

понеже трябва да купувам летни гуми, искам да споделя едни мой претиснения относно симетрична и асиметрична шарка. Колата ми с е със зимни гуми Мишлен 205/55/16 със симетрична шарка и няма никакви проблеми в смисъл на равен и прав път, ако пусна волана ще си върви и 20км. само на право. Летните ми гуми Бриджстоун 205/55/16, които вече са за смяна са с асиметрична шарка и колата с тях има едно теглене във волана. Гумите се търкалят на едни и същи джанти, реглажи, окачване, всичко е 6. Споделих това на последната смяна с гумаджията и той ме застреля с отговора, че за нашият пазар в България и качеството на гумите, които ни продават за автомобил с перманентно 4х4 задължително се слага симетрична гума, защото на асиметричнта гума една шарка ако бяга дори с един милимундер в сравнение с другите гуми и колата започвала да тегли на една страна. Като се замисля по законите на физиката има логика в това твърдение и наистина асиметричната гума трябва да ти е с перфектно наредена шарка спрямо другите 3 гуми за да няма теглене на волана. Та това са ми претисненията, вие как смятате има ли резон за това твърдение и дали наистина е по добре да се кара симетрична шарка на Куатро автомобил. Разбира се изхождам от факта, че нито един търговец в БГ не може да ти даде гаранция, че ти продава гуми първо качество, та тук идва и въпроса от къде да си купя читави гуми.

Редактирано от Влади_мир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз ще дам отзиви за  Falken ZE-914 Ecorun 195/65/15 почти 2 месеца с тях и около 5000 км. Смених ги толкова рано защото изгърмях 2 от зимните. Цената няма да я коментираме - роднина търговец ме снабди с тях.  Дота беше средата на януари - произведени в Турция. Ако знаех нямаше да ги взема. Миналогодишната партида е произведена в Тайван. В сравнение със зимните са тихи и возят добре. Докато беше студено нямаха хубаво сцепление, сега като се постопли е по-добре. На мокро ги няма :( В събота ги давам на един приятел и ще търся евтини нови гуми 16" за Б4. Загледал съм се в марката Кенда, шарката много ми хареса. Гледах им сайта имат почти всички размери за коли, камиони и двуколесни. Американска фирма са и произвеждат в Азия - Корея, Тайван и Китай. Аз имам на колелото от тази марка. Четох, че тези за велосипедите се разработват съвместно със световен шампион по планинско колоездене. Някой да е виждал/карал с такива на автомобил/камион? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз с нужния ми размера гуми съм наясно, но да попитам да ми птепоръчате има ли колега от форума, който се занимава с монтаж, демонтаж, баланс и евентуално продажба на гуми. Разбира се да работи кадърно и коректно за София иде реч. След като последно ми одраха свежо боядисаната джанта при монтажа в Мергел и безбройните патила на колеги в Диана и пр. предпочитам да избягвам "големите" сервизи от този тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема пише, че ivoair вече не се занимавал с гумаджийство :nixweiss: http://audibg.com/forum/index.php?/topic/182549-от-къде-да-купя-спешно-гуми-на-добра-цена/#comment-2597637

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бихте ли ми казали от къде мога да си купя нови  гуми на по  тънки пари .Знам че в  ДИАНА ООД  ни правият намалени 25 процента но в моя  град няма магазин на  диана оод ,Трябва да ги поръчам по интернет или  чрез човек и да ми ги пратя по някой куриерски доставчик .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 5/4/2017 at 11:40, thegame написа:

Здравейте, бихте ли ми казали от къде мога да си купя нови  гуми на по  тънки пари .Знам че в  ДИАНА ООД  ни правият намалени 25 процента но в моя  град няма магазин на  диана оод ,Трябва да ги поръчам по интернет или  чрез човек и да ми ги пратя по някой куриерски доставчик .

 

В кой град си? Аз сега взех 2 летни от мототехниха бг. Разгледай, цените са им добри https://mototechnica.bg/letni-gumi/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Колеги, чудя се дали да не сложа за зимата debica frigo 22 отзад и kleber krislap hp3 отпред на а3-ката. Как мислите, дали е добра идея да съм с две различни марки гуми? Debicata ги дават с шум от 71dB, как мислите дали ще бучат много?

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да караш ако гумите са един и същ размер и са по двойки/отпред,отзад/.

Но ако купуваш чисто нови,взимай четири еднакви.Иначе няма нищо работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто нови ще купувам. quattro е. Понеже няма да ги взимам наведнъж, този месец 2 и другия още 2. И се чудех ако са различна марка какъв ще е ефектът. 

Редактирано от stenli933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, някой карал ли е с MOMO North Pole W1? Много се замислям дали да не ги пробвам. 195/65 15 в Голямата Гума във Варна излизат 90 лева което ми се струва добре и уж били много добри, но не намирам много мнения за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По информация, която намирам, показтелите им са C на мокро, Е на икономия гориво и 74 децибела шум, което ми изглежда абсурдно много. Аз бих си взел BF GOODRICH GFORCE WINTER 2 или KLEBER KRISALP HP3 за по 87 лв. бройкатаа от бг.Автогуми.бг - номер 3 в ADAC за 2017 са - https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2017_winterreifen_195_65_r15.aspx?ComponentId=301792&SourcePageId=31821

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...