Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Колебая се между две различни опции за зимни гуми с размер 205/55/16:

Vredestein SnowTrac 5 или Continental TS-830 P.

Досега винаги съм карал с Vredestein и съм бил доволен.

При горепосочения техен модел по някаква причина не ми харесва шарката, за разлика от тази от втората гума. Гледам, че има малко по - добри отзиви за поведението на Континентала на мокро.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм със зимни Континентал 810,830,850,860 и да ти кажа за мен 830 е най-добра.Само гледай ДОТ-а защото това е модел на 7г.

Редактирано от Passi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

какви са тея гуми МОМО във всяка възможна тема не знам... купувайте си нормални гуми според етикета с покзатели и цената и това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на зимни гуми 195/65R15 91H Sava Eskimo HP2. Мисля да ги поръчам от  https://www.home-max.bg/instrumenti-i-oborudvane/  . Какво ще кажете за тези гуми, дали са добри? Миналата година си взех Debica Frigo и ми свършиха работа, но ги дадох на баща ми и затова трябва да си взема нови.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 2/24/2018 at 21:51, Аци написа:

Исках да си взама премиУм марка за зимата, но ме разУбедиха и си взех Рикен 235/55/17.Не съжалявам

"Невероятен" е този Рикен особено след първия сезон като стане на дърво... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой карал ли е с PIRELLI CINTURATO AS (размер 205/55 16) ? Мисля да минавам на всесезонни, като се колебая между тях и VREDESTEIN QUATRAC5

 

Повече клоня към Пирели, поради по-високата оценка за спиране на мокър път + че са и по-евтини.

 

Ако някой е имал досег с някоя от гумите, ще съм благодарен, ако сподели впечатление! Главно ме интересува шумът и мекотата на гумата - предпочитам да не стават на камък на 2-рия сезон :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл си доволен ?

Аз съм чувал(ежк:hilezh:), че всичко с блу и сейвър в името е някакъв компромис . :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бяха гумите които ме накараха да " уволня" Мишлен. Отвратителни гуми, но ако човек до преди да ги пробва е карал с Траял ще му се видят екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха... добре... само явно скъсаняците дето правят тестовете на ADAC и те са карали преди това с галоши само. Гумата е по-мека като чисто нова и от чисто нов зимен Дънлоп WS 5

 

кой знае какво сте купували, кога, от къде и дали е бил изобщо същия модел с показатели B / A , който се продава последните години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, kup0nq said:

Не знам, но съм много доволен от Energy Saver, които ги има в 15 цола, ако държиш на Michelin

 

Michelin Energy Saver Plus ги бях отписал заради отзивите, които прочетох в нета и заради недоброто представяне на тестовете. :unsure: Ако не пуснат Primacy или Conti Premium 6 за 15”, като вариант май остава Conti Premium 5, тъкмо ще са една марка със зимния комплект. :D Друг вариант са новите Bridgestone T005, но все още няма тестове за тях, а и нямам много впечатления от тази марка. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При еднакви цени кои гуми са за предпочитане - NEXEN или Kumho /за размер 195/65/15/? Загледах едни в Диана и сега се чудя кои да избера.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.03.2018 г. at 13:05, nicoldy написа:

При еднакви цени кои гуми са за предпочитане - NEXEN или Kumho /за размер 195/65/15/? Загледах едни в Диана и сега се чудя кои да избера.

Благодаря предварително

Кажи и моделите . Нексен Енфера си е читава гума .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли мнение за летни гуми 195/50R15?Марка,цена,усилен борд и т.н.

Примерен каталог-Каталог гуми на топ цени | Медина-Мед

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колети.

Някой купувал ли е от "Диана" летни гуми скоро(този месец). Интересувам се с какъв ДОТ ги предлагат в момента. Предстои ми закупуване на 4 летни гуми. Става въпрос за размера 225/50 R17 и съм се спрял на  следните марки: 

- Continental PREMIUMCONTACT 6 94Y FR 

- Dunlop SPT MAXX RT 2 94Y

Моля за мнение от колеги които са ги ползвали или имат инфо., кой модел е по-надежден и по-предпочитан.

Благодаря Ви предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...