Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

Мога - колата ми дойде с оригиналните Континентали, с които е излязла от завода и понеже беше края на Септември изкарах с тях до зимните. Хванах и по-студени дни и валежи и гумите се държаха перфектно.

Конкретните Дънлопи не си купих, но много хора с полски Дънлопи им се изкривиха още първия сезон, а конкретните бяха твърди като зимна гума, карана 3 лета и нацепени повече от Континенталите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих такъв Kleber миналия месец - 235/45/17! За сега съм с доста добри впечатления - изключително тиха гума особено за цената си. Много добре се държат на мокро - преди 2 седмици ги карах по магистралата в доста тежки условия, валеше нещо средно между сняг и дъжд, а колата стоеше супер стабилно. Наших се в няколко доста големи локви, а колата не трепна. Предполагам и куатрото е помогнало... В градски условия на мокро също спират доста добре, като се наложи да скоча на спирачките. Още не съм ги карал в дълбок сняг и ми е любопитно...

Трябва обаче още доста да ги покарам, за да дам наистина точна оценка :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавеите колеги , Аз пък си взех Riken миналата зима 235/17/55 и преди седмица ги сложих пак дори не съм ги и помпал , държаха си въздуха както ги бях оставил , и се представят много добре вярно ,че съм с куатро, но за тези пари са си екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

нЕкой случайно да е карал с въпросните Фулди :

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/fulda/sport-control-22545-p-240165.html

 

 

Другият месец трябва да вземам някви 2 нови гуми за отпред, че със стария Нексен(лятото му беше 2ри сезон) от време на време въртя гуми и на 4та...сцеплението ми е проблем и ми трябват гуми с доста добро такова  :gruebel:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 22.01.2019 г. at 15:54, 4matstudio написа:

За мен цена качество Клебер са най-добрите

 

Някой вече да има мнение за Kleber Dynaxer HP4 или е чел тестове в нета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/6/2019 at 0:14 AM, Vantage said:

нЕкой случайно да е карал с въпросните Фулди :

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/fulda/sport-control-22545-p-240165.html

 

 

Другият месец трябва да вземам някви 2 нови гуми за отпред, че със стария Нексен(лятото му беше 2ри сезон) от време на време въртя гуми и на 4та...сцеплението ми е проблем и ми трябват гуми с доста добро такова  :gruebel:

 

 

На Аудито съм с такива.

Отлични гуми на добра цена, при това made in Germany.

Сцеплението е ОК, включително на мокро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да дадете мнение между  MICHELIN Primacy 3 или 4, Michelin Energy Saver AO и CONTINENTAL ContiEcoContact 5 205/55R16 91V AO?Моля само за преки впечатления.Става дума за гуми с размер 205/55/16 .Ако някой е ползвал някой от тези модели и може да каже с кои гуми колата е по-добре от към разход,сцепление и шум,много ще съм благодарен :)

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/56113/continental-contiecocontact-5-205-55r16-91v-ao

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/90717/michelin-energy-saver-grnx-205-55r16-91w-ao

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за 150лв боя kleber DYNAXER UHP (205 45 17) заслужават ли си? Има ли нещо по добро в този ценови диапазон?  Специално за по тихи гуми се интересувам.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз си взех сега нови летни гуми. Адски много четох и гледах тестове на всички възможни издания. В крайна сметка се спрях на гумите, които се въртят между 1 и 3 място заедно с Конти и Гудиър на последните летни тестове. Става дума за Hankook Ventus Prime 3. Още не мога да кажа нищо конкретно, щото нямат и 1000 км навъртяни. За момента в преливане сухо / як дъжд (последните дни около 500 км извън града в такива условия) са чудесни. Но не съм изпадал в някакви екстремни условия. Единствено забелязвам, че колата вози доста твърдо. Но те не са и с приза най-комфортно возеща гума, де. Размерът ми е 225/55/17 (оригиналната джанта на модела).

 

Иначе за зимни един приятел се счупва да ми хвали Нексен. Има БМВ Ф01 740xd и разправя, как само на задно с тия гуми две зими не е мръднала колата. Всъщност първата зима му работеше Х-драйвът, но последната зима му се скапа раздатката и е на задно само. Аз съм малко резервиран към толкова евтини гуми, но гледам и тук ги хвалите. Ще помисля дали да не взема едни Winguard като му дойде времето.

Редактирано от dacheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто новите гуми почти всички са с много добро сцепление. Въпроса е какво става като се износят малко. Всички сайтове сравняват нови гуми и затова производиелите ги третират със най-различни  химикали за максимално сцепление, с цел да се представят добре на тези тестове. Обаче след като се изтърка първия милиметър ефекта изчезва.

 

Само американскотo СБА минала година се осмели да направи едно изследване за да се види дали има разлика между чисто нови гуми с пълен грайфер и чисто нови гуми изкуствено изтрити до малко над 3 мм. Резултатите са доста скандални, особено на мокър път:

 

Гуми.jpg

 

Ето и лънк на целия доклад: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,

от 5г карам само нексени и зимни и летни и нямам никакви оплаквания.

Колите, на които съм ги карал са три и са с мощност 320-600кс.

За цената си са перфектни.
Размер 255/35/19 и 235/35/19

Развивал съм скорости над 300 и се държат отлично.

Зимните им беше трети сезон и при няколко сериозни снежни трипа се държаха много добре.

Летните съм ги думкал на калояново и нямам оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тая зима също взех Nexen WinGuard Sport 2 и съм много доволен.  235/45R17

Догодина ще взема и летни Nexen, тъкмо да ги сравня със Nokian zLine, които карам вече 3 сезона. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ги вземеш Нексена ще направим един тур Сл. бряг - Обзор и обратно. На мокричко .... Ако не сме целунали някоя мантинела после ше им обсъдим качествата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, МММ1 написа:

При 19"  може да са добри Нексените. При 17" и тази разлика в цената не си струват.

Затова написах размера:respekt:

Много различно се държат гумите при тестове на зимни 16" 205/55/16

Летни масови 225/45/17 и такива на размери 19'' и 20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, МММ1 said:

При 19"  може да са добри Нексените. При 17" и тази разлика в цената не си струват.

Абе тя разликата в цената си е значима да ти кажа. Нексен са си бая по-евтини от по-добрите марки. Само за сравнение - на моя размер (225/55/17) летните на Ханкоок бяха по 220 лв, а Нексените по 150. Което си е 70 лв на гума, или близо 300 лв тотал. Аз затова и се зачудих, щото Нексен ценово са по-близо до Клебер и Барум, отколкото до Гудиър и Конти. Даже са по-евтини и от Барум и Дебика, баси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, с малко закъснение е време да сменя зимните гуми.Чудя се между CONTINENTAL PremiumContact6 225/50R17 и GOODYEAR F1 ASYM 5 FP.Колата е 4F ,3.0 TDI quattro.Карам доста и често ми се случва да съм по планински пътища в дъжд.Ще се радвам за мнение.Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че точно между тези два модела ще има огромна разлика в качеството. Те и като цена предполагам са сходни.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...