Jump to content

Как да избера какви гуми да си купя?


Recommended Posts

На 13.03.2019 г. at 13:05, omonkes написа:

Може ли да дадете мнение между  MICHELIN Primacy 3 или 4, Michelin Energy Saver AO и CONTINENTAL ContiEcoContact 5 205/55R16 91V AO?Моля само за преки впечатления.Става дума за гуми с размер 205/55/16 .Ако някой е ползвал някой от тези модели и може да каже с кои гуми колата е по-добре от към разход,сцепление и шум,много ще съм благодарен :)

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/56113/continental-contiecocontact-5-205-55r16-91v-ao

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/90717/michelin-energy-saver-grnx-205-55r16-91w-ao

Цитат

 

 

Живея в Белгия и когато купих колата (Audi A6 C7 4G Avant 2.0 TDI 2012) беше обута с ContinentalEcoContact 5 225/55/17 и предните гуми бяха с 4,5мм грайфер и когато минах Keuring (преглед на колата) ми препоръчаха да сменя гумите защото грайфера е намалял и създавам опасност за останалите шофьори на пътя.

 

След доста изгледани тестове и прочетени статии реших да опитам семейната версия на гумите Michelin която е Primacy 3 225/55/17 и купих 4 нови гуми с добра отстъпка от 10% и след изминати вече около 3000км мога да кажа че Continental се представиха много по-добре защото с тях нямах толкова шум.

 

За сцепление и двете марки се държат еднакво защото не правя прегрешения т.е ако на знака пише 120 аз карам с 118.

Разхода ми е смесен защото 80% карам градско и всяка неделя излизам на магистрала и до момента над 6,1л на 100км long-term не съм виждал.

Карах до Den Haag в Холандия което е на 250км от моят град с новите гуми и разхода ми беше между 5,4 и 5,6.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за споделеното мнение и опит :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Прибрах се в България за ваканция и след първото зареждане на родна земя видях разход който не бях виждал.

Градско в Белгия ми гореше 6 на 100 в сравнително малък град а тук в България в много по-малък град на борд компютър ми изписва 9,5 на 100 което си е рекорд.

 

П.С. Заредих от OMV стандартната нафта и не съм наливал добавки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. На бащата Волво ХС90-ката му направи рекорд за най-нисък разход точно с ОМВ - 7/100 (извънградско разбира се). Иначе се движи 7.5 - 8. Може би зависи от партидата горива и дори от конкретната бензиностанция. Колкото и да гледат да държат уж еднакъв стандарт, всяка конкретна бензиностанция май е франчайз или поне се управлява различно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели опит за зимните Kleber Crisalp HP3, гледам, че в тестовете много ги хвалят. Особено ако някой има наблюдения над тях за повече от един сезон, защото ако стават на пластмаса след първата зима, както предния модел HP2 се обезсмисля покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично по-хубави гуми от Michelin не съм имал. И зимните, и летните на а3-ката ми бяха Michelin - Primacy 3 и Alpine 4 и имаха уникално добро представяне на всякакъв терен - сухо, мокро, много мокро... Летните особено в дъжодвете пролетта на магистралата ме изумиха колко стабилност дават, когато пътят беше буквално залят от вода. Предипните летни бяха Dunlop Sportresponce и макар да не беше лоша гумата, разликата беше осезаема в полза на Michelin. За зимните не мога да дам сравнение, защото просто не съм карал други, освен Michelin-а (на тази кола).

 

Сега на А4-ката са Dunlop Sport Maxx, които ще ползвам това лято, догодина ще ги сменя и пак ще са Michelin. 

Редактирано от Wildkid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това сериозна реклама на Мишлен-а, аз мисля, че след Алпин рЕзко дръпнАха надолу, ценово са позиционирани около Конти.

Най-тъпото е, че нямам ESP и търся минимум клас В на мокро. Гадното е, че и Мишелин и Клебер и Гуудрич и Конти и Ултрагрип 9 са все клас В на мокро, а разликата в цената е от порядъка на 30 лв на гума. Никъде по сайтовете не намирам Нокиан ВРД4 с клас А на мокро, до миналата година всички бяха клас А или почти всички от тази марка сега всичките са В, как стана тая работа..................та от най-малкото зло ще избирам или Клебер или Гуудрич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Алпин не съм взимал повече на Мишелин, четейки отрицателни мнения за тях в различни форуми, както и най вече немските зимни тестове. След Алпин съм карал няколко сезона с Конти те ес 860, Клебер,Гудиър УГ8, и на вечната здрава Нокиан ви ар ди 4.Тук говоря за всичките, че са купувани чисто нови по 4 броя а не втора употреба пластмаси.А да и за последно на Б7-цата Дънлоп уинтър спорт 5.Иначе на служебните коли се купуват Пирели Цинтурато за зимни.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.08.2019 г. at 21:21, NITRO1 написа:

аз мисля, че след Алпин рЕзко дръпнАха надолу

 

На 18.08.2019 г. at 17:12, NITRO1 написа:

След Алпин не съм взимал повече на Мишелин

 

Аха,чул си някъде нещо и компетентно ни убеждаваш в това което мислиш (си дочул)

И Мишелин след Алпин ли дръпна надолу?

Не следва ли Алпин пак след Алпин-а?

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого в нищо не убеждавам и не перефразирай изказванията ми. Както си ме цитирал съм написал "аз мисля" и да Мишелин няма да си взема нито за лятна нито за зимна гума, питането ми е за Клебер HP3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава в немските тестове въпросния Клебер е две или три позиции пред мишелин? Клебер-а е на трето място и Клебер и Мишелин са клас В на мокро- нямам желание да плащам единствено и само за марката на даден продукт, този филм го приключих след продажбата на Б7-цата.

Ти не си виждал но аз лично имах Нокиан WRD4, които бяха клас А на мокро за Б4-та, съжалявам, че тогава не снимах етикетите.

 

Заповядай да видиш зимни гуми клас А на мокро:

https://www.bggumi.com/eshop/search?season=1&inch=15&width=195&height=65&speed_index=&load_index=&wetgrip=&rolling_resistance=&noise_class=&wetgrip=A

 

А ето и въпросния Нокиан:

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/nokian/20555-p-170737.html

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, NITRO1 said:

Не знам как ги дават тия класове и дали изобщо значат нещо, но като цяло по-гадна гума на мокро от Бриджстоун няма.

Не съм карал конкретния модел, но просто няма как в най-ниския клас изведнъж да изкарат нещо революционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз се колебая м/у два модела в размер 225/45/17. Някой има ли наблюдения между Michelin Alpin 6 94V  и Continental TS860 91H. Мишелина се води усилен, което реално не ми трябва. Бюджета е макс 250лв на гума. Ще се карат на Октавия 3 РС на предно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от Мишелина Алпин 6 !!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте,

Аз винаги досега съм купувал нови зимни гуми, карат се 2, 3 години и се сменят. Към момента моят фаворит е Goodyear UltraGrip. В същото време бях удивен как се държи Мишелин-а първата година и каква е разликата в сцеплението втория сезон.Същото нещо ми е правило впечатление и с Dunlop-a. Карал съм и различни марки и от по ниските класове. Поради различни причини тази година съм се насочил към Kleber Krisalp HP3. Интересно ми е да чуя повече мнения за тях, а също и какво мислите за класацията на ADAC по-долу. До колко отговаря на истината?

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ADAC-185-65-R15-Winter-Tyre-Test.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се насочил към Клебера, много ги хвалят по ревюта, но ме отказаха хората по магазините. Всички казват, че е много мека гума, лесно се пука по нашите пътища и лесно се деформира. Поне така ме посъветваха, не съм ги карал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за хората по магазините, но приятели, които две зими карат с Kleber Krisalp HP3 са повече от доволни! Аз се сдобих с  BF Goodrich G-Force Winter 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При BF Goodrich и Kleber разликата ми се струва, че е само в надписите :). Карал съм няколко сезона с Kleber. Имат много добро сцепление но има нещо което ме кара да се колебая при следващото закупуване на гуми – когато карам с по висока скорост 100+ усещам леко вибриране на волана. И се чудя дали е от баланса на гумите. Когато смених с летни Continental вибрациите ги нямаше а баланса е правен при един и същи човек. 
Някой имал ли е подобно наблюдение при Klebera?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина според доста форуми разликата между Bf Goodrich g-force winter 2 и Kleber Krisalp hp 3 е само в надписите. От седмица и малко карам с Goodrich, доста често над 120-140 и нямам горепосочения проблем..

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...